Kıbrıs

Başbakan Yorgancıoğlu, konuk heyetler onuruna Dome Otel’de yemek verdi


“SİYASİ EŞİTLİK VE HAKLARIMIZI KORUYACAK BİR ÇÖZÜME ULAŞILMASINDA YAPICI TAVRIMIZ DEVAM EDECEK”

Başbakan Özkan Yorgancıoğlu, Türkiye ile Kıbrıs Türk tarafının Kıbrıs Türk halkının siyasi eşitliği ve diğer haklarını koruyacak bir çözüme ulaşılmasında yapıcı tavırlarının süreceğini söyledi.

Yorgancıoğlu, KKTC’nin 30’uncu kuruluş yıldönümü kutlamaları kapsamında ülkeye gelen konuk heyetler onuruna öğle yemeği verdi.

Dome Otel’de yer alan yemeğe, Başbakan Özkan Yorgancıoğlu, 2’nci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Mustafa İsen, TBMM Başkan Vekili Sadık Yakut, Türkiye Cumhuriyeti Kıbrıs İşlerinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, 1’inci Ordu Komutanı Orgeneral Ahmet Turmuş, KTBK Komutanı Korgeneral İsmail Serdar Savaş, GKK Tümgeneral Baki Kavun, Yüksek Mahkeme Başkanı Nevvar Nolan, Anamuhalefet UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün, Başbakan Yardımcısı, Ekonomi, Turizm, Kültür ve Spor Bakanı Serdar Denktaş, tümen ve tugay komutanları, bazı bakanlar, siyası parti, sivil toplum örgütü, kurum kuruluş temsilcileri ve kutlamalar kapsamında ülkeye gelen konuk heyet üyeleri katıldı.

Başbakan Yorgancıoğlu yemekte konuk heyete hitaben kısa bir konuşma yaptı.

YORGANCIOĞLU: “BAŞARILMASI GEREKEN HEDEFLER VAR”

Başbakan Özkan Yorgancıoğlu konuşmasında, KKTC’nin 30’uncu kuruluş yıldönümü kutlamaları kapsamında Kuzey Kıbrıs’a gelen yabancı ülke mensuplarını ülkede ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti belirterek, ülke ve halkı için zorlu geçen bu sürede başarılması gereken hedefler bulunduğunu kaydetti.

Bu noktaya gelinmesi için verilen mücadelede birçok insanın hayatını kaybettiğini ve onların önünde saygıyla eğildiğini belirten Yorgancıoğlu, bu süreçte Kıbrıs Türkü ile beraber olan Türkiye Cumhuriyeti Hükümetleri’ne teşekkürlerini sunarak mevcut işbirliği, dostluk ve kardeşliğin devam etmesi dileğinde bulundu.

İçinde bulundukları süreçte Kıbrıs sorunun çözümüne yönelik görüşmeler bulunduğunu ve bunun devam ettiğini ifade eden Başbakan Yorgancıoğlu, Türk tarafının görüşmelerden iyi sonuç alınmasına her zaman olumlu yaklaştığını söyledi.

“YAPICI TAVIR SÜRECEK”

Türkiye ile Kıbrıs Türk tarafının Kıbrıs Türk halkının siyasi eşitliği ve diğer haklarını koruyacak bir çözüme ulaşılmasında yapıcı tavırları olduğunu ifade eden Başbakan Yorgancıoğlu, bu yapıcı tavırların devam edeceğini kaydetti.

Başbakan Özkan Yorgancıoğlu, Türkiye Cumhuriyeti yetkilileriyle birlikte Kıbrıs Türk halkına bu süreçte mutlu ve refah bir yaşam yaşatmaya devam edeceklerine inandığını belirtti.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı