Başbakan sağlıktaki hedefi açıkladı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazartesi, Şubat 26, 2024
Kıbrıs

Başbakan sağlıktaki hedefi açıkladı

Başbakan sağlıktaki hedefi açıkladı

Başbakan İrsen Küçük, sağlık hizmetlerinin geliştirilip iyileştirilmesi ve sağlık çalışanlarının hak ve menfaatlerinin günün koşullarına uyarlanması için ülkenin olanakları çerçevesinde hiçbir yatırımdan kaçmadıklarını belirtti. Küçük, sağlık alanında dünya standartlarını yakalamanın, insan gücünü ve toplum sağlığını korumanın temel hedefleri arasında yer aldığını kaydetti.

Başbakan Küçük, yarın kutlanacak Tıp Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajda, insan sağlığına yönelik hizmetler veren sağlık çalışanlarının gününü kutladı.


Büyük özveri ve fedakarlıkla görev yapan başta doktorlar olmak üzere tüm sağlık çalışanlarının, yeryüzündeki en ulvi ve en mukaddes mesleklerden birini icra ettiklerini vurgulayan Başbakan Küçük, “Bu mesleği bu denli kutsal ve ulvi kılan, yaşatmak, tedavi etmek, iyileştirmek esaslı ‘insana hizmet’ odaklı olmasıdır. Bu nedenle sağlık gibi meşakkatli ve insan yaşamı için hayati özelliği olan bir görevi yerine getiren sağlık çalışanlarının taşıdıkları görev ve sorumlulukları büyüktür” dedi.

Küçük, “sağlık hizmetlerinin geliştirilmesi, iyileştirilmesi yanında sağlık çalışanlarının hak ve menfaatlerini güne uygun koşullara göre uyarlamak gerektiği bilinciyle hükümetin ülkenin imkan ve koşulları dahilinde, sağlık alanında hiçbir yatırımdan kaçınmadan, sağlık hizmetlerinin yürütülmesinde, bu alanda çalışanların gerek çalışma, gerekse iş yaşamı koşullarının iyileştirilmesi yönünde özveriden kaçınmadığını” kaydetti.

Başbakan Küçük, sağlık alanında dünya standartlarını yakalamanın, sahip olduğu insan gücünün ve toplumun sağlığını korumanın, temel hedefleri arasında yer aldığını vurguladı.

“NİTELİKLİ TOPLUMUN EN ÖNEMLİ ŞARTI…”

“Sağlıklı bir hayat, vazgeçilemeyecek temel bir haktır. Etkin ve kaliteli bir sağlık sistemi, nitelikli bir toplumun en önemli şartıdır” diyen İrsen Küçük, herkesin kaliteli sağlık hizmetlerinden yararlanmasının büyük önem taşıdığını vurguladı.

Başbakan İrsen Küçük, 14 Mart Tıp Bayramı mesajında, “Hükümet olarak sağlık hizmetlerinin gelişmesi, yaygınlaşması ve günün çağdaş teknolojisi ile hizmet verir hale gelmesi, çeşitlenen branşları ve uzmanlıkları ile doktorlarımızın hizmet verirken, halkımızın da bu çağdaş sağlık hizmetlerinden yararlanabilmesi olanaklarını yaratmak öncelikli görevlerimiz arasındadır” dedi. 

Küçük, doktorların, en temel insan hakkı olan yaşama hakkının korunmasında ve bu hakkın kullanılmasında gösterdiği titiz ve insanüstü gayretlerin her türlü övgünün üzerinde olduğunu vurgulayarak, tüm doktorların ve sağlık çalışanlarının gününü kutladı; sağlıkta bugünlere gelinmesindeki katkıları için teşekkür etti ve başarı diledi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar