Başbakan, Amerika'dan Döndü! - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Ocak 28, 2023
Kıbrıs

Başbakan, Amerika’dan Döndü!

Başbakan

Başbakan İrsen Küçük saat 15.10'da Ercan Havalimanına indi. Başbakanı kalabalık bir heyet karşıladı. Adaya ayak basar basmaz Ercan'da açıklama yapan Başbakan İrsen Küçük şöyle konuştu:
"Kıbrıs Türkü'nü güzel günlere taşımak için Amerika, ve Türkiye ile iştişarelerde bulunduğumuz dönemde, UBP'li arkadaşlar malesef arkamızdan kuyumuzu kazıyor. Sözde bizi zora sokma adına partimize zarar veriyorlar. Yetkili organları topğlayacağım, gücümüzü tabandan aldık."
Başbakan Küçük Ercan Havalimanı'nda basına yaptığı açıklamada şöyle konuştu:  "Kıbrıs meselesinin yeniden canlandırıldığı ve belkide çözüme ulaştırılacağı bu günlerde parti içerisinde yaşanan gelişmeler manidardır. Kıbrıs Türkü'nün çıkarına değildir. hükümetin düşürülmesi kimseye bir fayda sağlamaz. Partimizi hedef alan bu gelişmeleri Amerika'da hızlı bir şekilde değerlendirdi. Hedef 2014 seçimiydi ama kurulları bugün topluyorum. Gereğini yapacağız. Tabanın istediği olacak. Bu arkadaşlar UBP'yü düşürmek isteyerek büyük gaflet sergilediler. Ben bu arkadaşları parti tabanına havale ediyorum."
Muhalif vekiller ile görüşme yapacakmısınız sorusuna ise Başbakan Küçük, özel bir görüşme yapma niyetim yok, parti merkezimiz herkese açıktır, cevabını verdi.
Başbakan Küçük ayrıca bir kaç saat sonra UBP kurul toplantısı gerçekleştirerek durumu değerlendireceklerini de söyledi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar