Kıbrıs

Barda sarhoş olup poliste ayılıyorlarSarhoş olup kavga çıkararak adam döven Metin Turunç, Emrah Piro ile Ahmet Renk aleyhindeki polis soruşturması tamamlandı. Benzer suçlardan teminatı bulunan zanlıların yurtdışına çıkışları yasaklandı
Devrim DEMİRHaziran ayında aşırı alkol tesiri altında adam dövmek ve olay çıkarmaktan teminatla serbest bırakılan Metin Turunç ve Emrah Piro hafta sonu aynı suçtan tutuklanarak Girne’de mahkemeye çıkarıldı.

Zanlı Metin Turunç, Girne’de faaliyet gösteren Volume Bar isimli iş yeri sahibi V.S.G.’yi 220 promil alkol tesiri altında kendisini polise ihbar ettiği gerekçesi ile yüzünü yumruklayarak ciddi şekilde darp etti.

Olayın hemen ardından iş yerine giden Girne Cürümleri Önleme Şubesi ve Adli Şube’de görevli ekipler tarafından tutuklanmak istenen Metin Turunç’u kurtarmak isteyen Ahmet Renk, görevli polisi darp etmek suçundan tutuklandı.

Aleyhlerinde alınan tutukluluk süresi dolan zanlılar, dün teminat talebiyle Girne Kaza Mahkeme’sine çıkarıldı.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, Metin Turunç ve Emrah Piro’nun benzer suçlardan teminatla serbest kaldıklarını, işledikleri suçun ciddi ve vahim suçlar olduğuna dikkati çekti.

Mesutoğlu, zanlıların ilerde davalarında hazır bulunmasını sağlamak için yurt dışına çıkışlarını yasaklayarak, KKTC vatandaşı 1’er kişinin imza edeceği 30’ar Bin TL’lik kefalet senedi imza etmesi ile serbest bırakılmalarına karar verdi.

Şikâyetçi şikâyetinden vazgeçti

Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Mahmut Borucu, zanlılar Metin Turunç, Ahmet Renk ve Emrah Piro’nun “Şiddet Tehdidi”, “Ciddi Darp” ve “Sarhoşluk” suçlarından tutuklandıklarını anlattı.

Polis memuru Mahmut Borucu, zanlılar hakkında yürütülen soruşturmanın tamamlandığını, Volume Bar işletmecisi V.S.G.’nin ise şikâyetini sabah saatlerinde geri çektiğini söyledi.

Borucu, zanlıların ilerde yargılanıncaya kadar uygun bir teminata bağlanması talebinde bulundu.

Başa dön tuşu