Kıbrıs

Bar kapısındaki kavga kanlı bitti
İKİ KİŞİYİ BIÇAKLADI: Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir barın güvenlik görevlisi ile 2 müşteri arasında çıkan kavga kanlı bitti. İranlı iki müşteriyi bıçaklayan güvenlik görevlisi Hamit Manga polis tarafından tutuklanırken, iki müşteri hastanelik oldu

Nadire BAHADİ
Lefkoşa Dereboyu’nda faaliyet gösteren Caprice isimli iş yerinde güvenlik görevlisi ve iki müşteri arasında çıkan kavga kanlı bitti. Biletsiz bara girmeye çalıştıkları gerekçesi ile iki İranlı müşteriyi bıçaklayan güvenlik görevlisi Hamit Manga, polis tarafından tutuklandı. Çeşitli yerlerinden bıçaklanıp ağır şekilde yaralanan İranlı Bave Faroq Jabbar ve Hamit Haves ise Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Güvenlik görevlisi Hamit Manga dün “katle teşebbüs”, “ağır yaralama” ve “kanunsuz bıçak taşıma, tasarruf” suçlaması ile Lefkoşa’da mahkemeye çıkarılırken, İranlı iki şahsın hayati tehlikelerinin bulunduğu öğrenildi.

Suçunu itiraf etti
Olayın soruşturmasını üstlenen polis çavuşu Ercan Atasay mahkemede verdiği ifade de Dereboyu’nda faaliyet gösteren Caprice isimli barda 2 Ocak 2015 tarihinde saat 23.40 sıralarında barın giriş ücreti konusu ile ilgili güvenlik görevlisi Hamit Manga ile İran uyruklu Bave Faroq Jabbar ve Hamit Haves arasında tartışma çıktığını ve tartışmanın daha sonra kavgaya dönüştüğünü bildirdi. Kavga esnasında güvenlik görevlisi Manga’nın, aracında bulunan ve kanunsuz olarak taşıdığı 23 santim uzunluğundaki bıçak ile Bave Faroq Jabbar’ı 1 kez karın bölgesinden 1 kez karnın sol üstünden Hamit Haves’i ise 1 kez sırtından 1 kez de sol koltuk altından bıçakladığını ifade eden Atasay, katle teşebbüs suçu işleyen zanlı Manga’nın aynı gün tutuklandığını açıkladı. Atasay, zanlı Manga’nın poliste ifade vererek suçunu kabul ettiğini ve bıçağın zanlı Manga’nın tasarrufunda bulunup kanıt olarak alındığını açıkladı.

3 gün tutuklu kalacak
Soruşturmayı yürüten polis çavuşu Ercan Atasay, olayın ciddiyetine dikkat çekerek Caprice isimli barın güvenlik kameralarının inceleneceğini ve olaya şahitlik edenlerin ifadelerinin alınması gerektiğini kaydetti. Atasay soruşturmanın salimen devam edebilmesi için mahkemeden güvenlik görevlisi Manga’nın 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti. Lefkoşa Kaza Mahkemesi Kıdemli Yargıcı Fatma Şenol, zanlının 3 gün tutuklu kalmasına karar verdi.

Sağlık durumları kritik
Kavga sırasında bıçakla ağır yaralanan İranlı Bave Faroq Jabbar ve Hamit Haves’in olay yerine gelen “112 Acil Servis” ile Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığı ve ameliyat edildikten sonra Cerrahi Servis’te müşahede altına alındıkları öğrenildi. Jabbar ve Haves’in hayati tehlikesi bulunduğu edinilen bilgiler arasında.

Başa dön tuşu