Kıbrıs

Balçıner, alkollü sürücünün kurbanı oldu


Devrim DEMİR

Gazimağusa dün güne sabahın erken saatlerinde meydana gelen ölümlü kaza ile uyandı. Komşusundan evine gitmek için yolu karşıdan karşıya geçmeye çalışan Fezile Balçıner, 23 yaşındaki Çağrı Ülker’in yönetimindeki FD 181 plakalı aracın çarpması sonucu ağır yaralandı. Gazimağusa Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Balçıner, hayatını kaybetti. Kazanın hemen ardından tutuklanan Çağrı Ülker’in kanında ise 68 miligram alkol tespit edildi. 
Polisin kazayla ilgili başlatmış olduğu soruşturma devam ediyor.

Sürücü alkollü çıktı
Polis Basın Subaylığı’ndan alınan bilgiye göre kaza dün sabah saat 09.00 sıralarında Mustafa Kemal Bulvarı’nda meydana geldi. Çağrı Ülker, yönetimindeki FD 181 plakalı salon aracı ile yüzde 68 miligram alkol tesiri altında Lefkoşa’dan Anıt Çemberine doğru seyrettiği esnada yaya olarak yolu karşıdan karşıya geçmeye çalışan Fezile Balçıner’e çarptı.
Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Balçıner’in almış olduğu yaralara dayanamayarak hayatını kaybettiği öğrenildi. 

Komşusuyla son kahvesini içti
Edinilen bilgiye göre Fezile Balçıner, yıllardır komşularıyla her sabah kahve içtikleri öğrenildi. Balçıner dün sabah çok sevdiği komşularıyla son kahvesini içti. Evine gitmek için yola çıkan Balçıner, yolu karşıdan karşıya geçmeye çalışırken Çağrı Ülker’in dikkatsizce kullandığın aracın çarpması sonucu hayatını kaybetti.

Ülker bugün mahkemeye çıkarılacak
Alkol tesiri altında araç kullanarak, Fezile Balçıner’in ölümüne neden olan Çağrı Ülker’in bugün Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılacak. Araç çarpması sonucu yaşamını yitiren Fezile Balçıner’in ise bugün Gazimağusa’da toprağa verilmesi bekleniyor.
Başa dön tuşu