Bakana haciz skandalı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Mayıs 24, 2024
Güney Kıbrıs

Bakana haciz skandalı

Bakana haciz skandalı

Rum Yönetimi’nin, ödemediği istimlak bedelleri nedeniyle dün Rum Ticaret Sanayi ve Turizm Bakanı Neoklis Silikiotis’i taşıyan makam aracı Maliye Bakanlığı önünde durduruldu, bakan araçtan inmeye zorlandı ve makam aracı “haczedilmeye” çalışıldı.


Rum medyası tarafından fotoğraflarla desteklenerek geniş yer verilen haber çoğu gazetede manşetten aktarıldı.
Fileleftheros “Devlet Tefe Konuldu… Bir İstimlak ve Eli Çabuk Bir İcra Memuru Bütün Kıbrıs’ı Aşağıladı” başlığıyla manşete çektiği haberinde, “Maliye Bakanlığı önünde cereyan eden benzeri görülmemiş olay ödenmemiş istimlâklerin rehini olduğu görünen devleti ve kurumlarını rezil ediyor” ifadesini kullandı.

Fileleftheros’un haberine göre, haciz memurları Silikiotis’i taşıyan makam aracını durdurup bakanı araçtan inmeye zorladı ve “Strovolo’daki 5 milyon Euro’luk arazi istimlakiyle ilgili eski bir mahkeme kararının icrası için” makam aracını “haczetti”. Bu arada diğer gazeteler ise Fileleftheros’dan farklı olarak, haberi aracın “haczedilmeye çalışıldığı” şeklinde aktardı.

Rum Başsavcı Petros Kliridis, “durumdan rahatsız olarak davanın tamamen sonuçlanmasının neden beklenmediğini, haciz memurlarını gönderenlerin haciz işlemine neden mahkemenin araçlarından başlamadıklarını” sordu.

Maliye Bakanlığı makam aracı da haczedilmek istendi

Alithia manşet haberine “Seçimlere 48 Saat Kala Bunları Da Gördük… Büyük Utanç” başlığını attı. Gazete dün yalnız Ticaret Sanayi ve Turizm Bakanı’nın değil Maliye Bakanı’nın makam aracının da haczedilmeye çalışıldığını yazdı.

Baf’ta haczedilen resmi araçlar açık artırmaya çıkarılıyor

Bakanların makam araçlarıyla ilgili dünkü (gazetenin ifadesiyle) “rezillikten” sonra, Rum Yönetimi’nin açık artırmadan kurtulamayacağını belirten gazete, daha önce Baf-Poli yol inşaatı için istimlâk edilmelerine karşın tazminatları ödenmeyen malların sahipleri tarafından mahkeme kararıyla haczedilen Baf’taki devlet birimlerine ait araçların 28 Şubat’ta 09.00-11.00 saatleri arasında açık artırmada satılacağını yazdı.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar