Güney KıbrısKıbrıs

Bagajda güneye geçerken yakalandı

56 yaşındaki bir şahsın, 47 yaşındaki bir yabancıyı arabasının bagajında Metehan geçiş noktasından Kıbrıs’ın güneyine geçirmeye çalışırken yakalandığı belirtildi.

Alithia gazetesi, geçtiğimiz Pazartesi akşamı gerçekleşen bir olayda, bahse konu şahsın, Kıbrıs2ın kuzeyinden güneyine arabanın bagajında geçmeye çalışırken, Gümrük Polislerinin yaptığı kontrol sırasında yakalandığını ve akabinde iki şahsın da tutuklandığını belirtti.

Politis gazetesi ise, bagajdaki kişinin Lübnan vatandaşı bir Suriyeli olduğunu yazarken, bu şahsın 5 Eylül’de yapılacak duruşmaya kadar tutuklu kalacağını belirtti.

Arabanın şoförünün de daimi olarak Kıbrıs’ın güneyinde ikamet etmekte olan Suriyeli bir şahıs olduğunu yazan gazete, bu kişinin kefalet ve belirli şartlarla serbest bırakıldığını ifade etti.

Gazete Rum polisinin elinde, yasal olarak Kıbrıs2ın güneyinde ikamet etmekte olup, Suriyelilerin para karşılığında kuzeyden güneye geçmelerine yardım eden bir Suriyeli çete olduğu konusunda bilgiler bulunduğunu da ekledi.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı