Aydınlık Yarınlar Hareketi: “artık yeter...” - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Şubat 1, 2023
Kıbrıs

Aydınlık Yarınlar Hareketi: “artık yeter…”

Aydınlık Yarınlar Hareketi: “artık yeter...”

AYH “KOLTUK VE KURUTLAY KAVGALARINI” PROTESTO EDEREK BU ANLAYIŞI KINADI

 Aydınlık Yarınlar Hareketi (AYH),  “koltuk ve kurultay kavgalarını” protesto ederek, bu anlayışı kınadığını açıkladı.


AYH Başkanı Anıl Kaya bugün yaptığı yazılı açıklamada, uzunca bir süreden beridir ülke ve Kıbrıs’ın etrafında yaşanan önemli gelişmelere karşın, ısrarla parti içi kavgalarla gündemi meşgul eden siyaset anlayışının vatandaşların sert tepkisine neden olduğu ileri sürdü.

Açıklamada, halka liderlik, öncülük etmesi gereken siyaset kurumunun mevcut haliyle halkın fersah fersah gerisinden geldiği ileri sürülerek, “Siyasetin gündemi kimin hangi koltuğa oturacağı ve/veya  parti içi dengeler  olamaz. Siyasetin gündemi boş sloganlarla seçim kazanmak da olamaz” denildi.

Siyasetin gündeminin var olan sorunlara  çözüm bulmak ve Kıbrıs Türk halkını ileriye taşımak olması gerektiği vurgulanan açıklamada, Kıbrıs Türk halkı için koltuk kavgasının önemli olmadığı kaydedildi.

“Halkın gündeminde kişiler, isimler olamaz” denilen açıklamada,  önemli olanın sistem olduğu bu nedenle mevcut sistemin daha evrensel değerlere yükseltilmesi gerektiği ifade edildi.

Yazılı açıklamada, yapılması gerekenin reformlar olduğu, bunlarla Kıbrıs Türk halkının dünyada hak ettiği yeri alması gerektiğine işaret edilerek, şöyle denildi:

“Bizler için önemli olan hizmettir, sorunlara çözüm üretilmesidir. Önemli olan insanların Mutluluğu, huzuru ve refahıdır. Her vesile ile atılan nutuklarda  ‘önce ülkem’  söylemleri bu denli kötü örneklerle inandırıcı olmaktan uzaklaşmakta  ‘önce ben’  mantığının altını çizmektedir.”

AYH açıklamasında, hiç kimsenin  kendini olmazsa olmaz zannetmemesi gerektiği hatırlatılarak, doğanın boşluk tanımadığını ifade edilerek, bugün halkın huzurumda yapılan koltukların da boş kalmayacağı kaydedildi.

Kıbrıs Türk halkının, özellikle baş döndürücü bir hızla gelişen Kıbrıs meselesi de göz önünde bulundurulacak olursa  boşa harcanacak bir tek günü dahi olmadığına işaret edilen yazılı açıklamada, “Birlik ve beraberliğe, sağduyuya, ortak akılla gelişen konjonktüre yönelik alternatif politikalara ihtiyacımız vardır” ifadesi kullanıldı.

Açıklamada, halkın bir araya getirmesi ve birlikte bir güç oluşturması gereken siyaset kurumunun kendi içinde bu denli dağınık olmasının acı talihsizlik olduğuna işaret edilerek, şöyle denildi:

“Biz bunları hak etmedik. Belli ki dün olduğumuzdan daha çok boşluktayız. Ancak bu boşluktan ileriye doğru gidebilecek donanım,  akıl ve kabiliyetteyiz.”

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar