Ayda 200-400 Ton Tavuk Ürünü İhraçı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Ocak 31, 2023
Kıbrıs

Ayda 200-400 Ton Tavuk Ürünü İhraçı

Ayda 200-400 Ton Tavuk Ürünü İhraçı

Kıbrıs Türk İş Adamları Konseyi (KTİAK) Mısır’a gerçekleştirdiği iş ziyaretinde bir dizi temaslarda bulundu, iş görüşmeleri yaptı, ticaret formuna katıldı ve iş anlaşmaları yaptı.

KTİAK’tan verilen bilgiye göre, Türkiye Ege ve Batı Akdeniz Sanayici ve İşadamları Federasyonu (ESİDEF) organizasyonunda ve Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) koordinasyonunda Mısır’ın başkenti Kahire’ye ziyaret gerçekleştirildi. Kahire’ye 30 kişilik heyet ile giden ESİDEF ve KTİAK üyeleri, ilk gün ülkenin genel durumu hakkında bilgi edinmek için çarşı pazar, Kahire müzesi ve piramitleri ziyaret etti.


Örgütler, ertesi gün Mısırlı iş adamlarının katılımı ile gerçekleştirilen ticaret ve yatırım forumunun ardından ikili iş görüşmeleri yaptı. Gezinin son günü ise Mısırlı firmaların fabrikaları ve işyerlerine ziyaretler yapıldı.

Kahire Le Meridien Otel’de gerçekleştirilen ticaret forumuna, Kahire Ticari Ateşesi Hasan Ali Erdem, Mısır İşadamları Derneği Başkan Vekili Ahmet Kenan, Mısır Türk İşadamları Derneği Başkanı İlhami Ünal ve Mısırlı iş adamları katıldı.

Mısırlı iş adamlarının forma KKTC’den katılan Hacıali Ltd. ve Reha Süt Ürünleri yetkililerinden bayilik talebinde bulundukları belirtilen açıklamada, Mısır’da Türk ve Kıbrıslı Türk iş adamlarının sonuç aldığı görüşmeler hakkında da bilgi verildi.

İş bağlantıları yapıldı

Kırnı Piliçleri’nin Mısır’a tavuk ihraç edeceği belirtilen açıklamada, Hacıali Ltd. adına forma katılan Turgut Hacıali’nin, Mısırlı iş adamlarından talep edilen bayilik talepleri kapsamında ayda 200 ile 400 ton tavuk ürünü talebi aldıklarını kaydettiği ifade edildi.

Organizasyona İzmir’den katılan Reha Süt Ürünleri Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kaymak’ın da, sektörün rakip ülkesi olan Mısır’da üretim yaparak satış yapma için bir dizi görüşme gerçekleştirdiği ifade edildi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar