Magazin

Avrupa güzelleri ülkemizde yarışacak
 

 

KKTC’DEN MERCAN KERMAN YER ALACAK:

 

Miss Eurovision Avrupa Güzellik Yarışması 2018, 2 Eylül’de Girne’de gerçekleştirilecek. 24 ülke güzelinin yarışacağı finalde ülkemizi Mercan Kerman temsil edecek

 

 

Güzelliğin Evrimi konseptiyle 2013 yılında ilki gerçekleştirilen Miss Eurovision Avrupa Güzellik Yarışması 2018 organizasyonu ülkemizde yapacak. 2018 Organizasyonu hakkında bilgilerin verildiği ilk basın toplantısı Girne’de gerçekleşti. Toplantıda Miss Eurovison Organizasyon Komitesi ve Renasans Group Yön. Krl. Bşk. Ayhan Işık ile birlikte Genel Koordinatör Neslihan Hacıoğlu, Sanat Yönetmeni Levent Yılmayan, organizasyonun KKTC Koordinatörü Kemal Cenk İçten ve yarışmada Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni temsil edecek olan Mercan Kerman katıldı.

 

Yarışma 2 Eylül gecesi Girne’de

Organizasyona Kıbrıs güzelini seçmekte destek veren Pınar Atman’a teşekkürlerini ileten Ayhan Işıklı konuşmasında şunları söyledi: “Miss Eurovision fikri ilk olarak Eurovision Şarkı Yarışmasını izledikten sonra aklıma geldi. 2013 yılında organizasyonun marka tescilini alarak ilk yarışmamızı gerçekleştirdik. İlk yılın birçok zorluğuna rağmen güzel bir görsel şov ortaya koyarak Qality Magazin tarafından yılın en iyi organizasyonu ödülüne layık görüldük. 2014 organizasyonumuz Kral TV’den canlı olarak yayınlandı. 2018 organizasyonumuza gelecek olursak 2 Eylül gecesi herkesi çok büyük bir görsel şov bekliyor. Final gecesi ile ilgili bazı detayları ilerleyen günlerde sizlerin aracılığıyla kamuoyuyla paylaşacağız.” dedi.

 

KKTC finalisti Mercan Kerman

24 ülke güzelinin yarışacağı finalde KKTC’yi de şu anda bizim yanımızda oturan Mercan Kerman temsil edecek. Gecenin 2 sunucusu Deniz Akkaya ve Şenol İpek olacak. Herkesin çok yakından tanıdığı Modacı Yıldırım Mayruk jürimizde. Yine Türk sinemasının en değerli isimlerinden biri olan Erdal Özyağcılar 2 Eylül’deki finalde bizlerle olacak. Yine ünlü bir isim Banu Zorlu o gece jüri koltuğunda oturacaklardan. Az önce söylediğim gibi yarışma ve final gecesi ile ilgili detayları ilerleyen günlerde web sitemiz, sosyal medya hesaplarımız ve sizlerin aracılığıyla paylaşacağız.” dedi.

 


Başa dön tuşu