DünyaGüney KıbrısKıbrıs

Avrupa Birleşik Sol grubu çalışma günleri Helsinki’de tamamlandı


Avrupa Parlamentosu Üyesi Niyazi Kızılyürek’in üyesi olduğu Avrupa Birleşik Sol (GUE) grubu, senede iki kez Avrupa’nın farklı bölgelerinde Çalışma Günleri düzenliyor.

Niyazi Kızılyürek’in çalışma ofisinden verilen bilgiye göre, GUE, Çalışma Günleri 2019’u Ocak ayında Kıbrıs’ta gerçekleştirdikten sonra 2019 yılının ikinci Çalışma Günleri’ni Avrupa Birliği Dönem Başkanlığı’nı 1 Temmuz 2019 tarihinde devralan Finlandiya’nın Helsinki şehrinde düzenledi.

Dünyaya eğitim sistemi ile örnek olmaya devam eden Finlandiya’da bu hafta düzenlenen ve dün sona eren GUE’nin Çalışma Günleri adlı 4 günlük eğitim kampında “Gençler Arasında Dışlanmanın Azalması” panelinin Kürsü Başkanlığını Niyazi Kızılyürek yaptı.

Kızılyürek’in konukları arasında Finlandiya Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Direktörü Henni Axelin ve Finlandiya Parlamentosu Milletvekili Veronika Honkasalo gibi isimler yer aldı.

GUE grubu üyesi Avrupa Parlamentosu milletvekilleri, yoğun geçen Helsinki Çalışma Günlerinin ardından kısa bir hafta sonu arası yapıp Fransa’nın Strasbourg kentinde gerçekleşecek olan Avrupa Parlamentosu Genel Kurulu’na katılacak.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı