Kıbrıs

Avcılar İçişleri Bakanlığı’na siyah çelenk bırakılacak


KKTC Avcılık Federasyonu, 2. İnce Av Mevsimi’nin açılmasına yönelik çalışmalara bağlı olarak, son yapılan Merkezi Av Komisyonu toplantısında, açılacak av bölgeleri konusunda karar aldıklarını ifade ederek, bugün İçişleri Bakanlığı’na siyah çelenk bırakıp basın açıklaması yapacaklarını açıkladı.

Federasyon’dan yapılan açıklama şu şekilde:

“Bu bağlamda son yapılan Bakanlar Kurulu toplantısına söz konusu karara bağlı olarak, İçişleri Bakanlığı tarafından öneri sunulması gerekirken, aksine bunun yapılmadığını ve başka bir öneri sunulduğunu öğrenmiş bulunuyoruz. Bunu kınamak amacıyla bugün saat 14:00’de İçişleri Bakanlığı’na siyah çelenk bırakılıp, basın açıklaması yapılacak.

Avcılık Federasyonu Genişletilmiş Yönetim Kurulu’nun dün akşamki toplantısında, Avcılık Federasyonu Başkan ve Yürütme Kurulu ile bağlı kulüplerin aldığı oy birliği kararı sonucunda, federasyonun önerdiği ve MAK’ta onaylanan av bölgelerinin içişleri bakanlığı tarafından, bakanlar kurulu gündemine resmen getirilmesini ve onaylanmasını bekliyoruz.

Avcılık Federasyonu Başkan ve Yürütme Kurulu, Ağırdağ Boğaz, Akova, Alayköy, Alsancak Aslanköy, Balıkesir, Boğaziçi, Boğaztepe, Bostancı, Büyükkonuk, Cihangir, Çatalköy, Çamlıbel, Değirmenlik, Dikmen Genç, Dilekkaya, Doğancı, Esentepe, Gazimağusa, Gaziveren, Geçitkale, Gönyeli, Güzelyurt, Güvercinlik, Kalkanlı, Karaoğlanoğlu, Lefke, Lefkoşa, Mehmetçik, Minareliköy, Mutluyaka, Paşaköy, Pınarbaşı, Pınarlı, Serdarlı, Taşkent, Topçuköy, Şirinevler, Vadili, Yayla, Yenierenköy, Yeniboğaziçi, Yeniceköy Avcılık ve Atıcılık Birlikleri Başkan ve Temsilcileri”Başa dön tuşu