Asok Plazanın Asi çocuğu - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Şubat 3, 2023
Otomobil

Asok Plazanın Asi çocuğu

Asok Plazanın Asi çocuğu

 

Hyundainin, turbo beslemeli motora sahip Veloster modelini Detroit Otomobil Fuarı’nda kullanıcıların beğenisine sunmasından sonra ASOK şuan Türkiyeden önce  Kıbrıs ‘ta Velosteri görücü karşısına çıkardı.


ASOK, yüksek performansı ve düşük yakıt tüketimini bir arada sunan Veloster Turbo modelinin fiyatlandırmasını ve teknik özelliklerini duyurmuştu. Veloster Turbo, 1.6 litrelik turbo beslemeli direkt enjeksiyonlu benzinli GDI motoru ile onu sınıfının en güçlü temsilcisi yapan 201 HP’lik güce kavuştu . Sınıfının en az benzin tüketen otomobili unvanını da ele geçiren Veloster Turbo’da, daha gelişmiş hava emme ve egzoz sistemi ile sürücüsüne daha sportif bir sürüş sunuyor. Yenilenmiş direksiyon sistemine sahip Veloster Turbo, 6 ileri otomatik veya 6 ileri düz vites seçenekleri ile  ASOK ‘ta kullanıcılara sunuluyor. Atmosferik versiyonundan tasarımı ile de ayrılan Ön ızgara yapısı ve sis farları ile sportif bir görünüme kavuşan Veloster Turbo’yu dış görünümünde farklı kılan unsur ise mat gri özel boyası. Veloster Turbo’da 450 watt güç üreten 8 adet hoparlör, 18 inçlik krom jantlar, sinyalli yan aynalar, LED aydınlatmalı far ve stoplar mevcut.
Hyundai Veloster artan gücünü sürücüsüne daha çok hissettirmek için iç mekanda da sportif dokunuşlarla farklı karakterini ortaya koyuyor Otomobil ayrıca Blue Link sistemine, bel destekli sürücü koltuğuna ve grafit renkli iç aksesuarlara sahip.Blue Link sistemi kullanıcıların hayatını kolaylaştırmak, sorunlarını azaltmak ve onlara yardımcı olmak için sunuluyor. Bu sistem sayesinde kullanıcılar iPhone veya Android destekli telefonlar üzerinden aracın kapılarını kilitleyip açma, korna veya farlara müdahale edebilme ve uzaktan aracı çalıştırabilme gibi özellikleri kullanabiliyor. Akıllı telefonlardaki bilgilere Bluetooth aracılığıyla 7 inçlik dokunmatik ekran üzerinden ulaşılabiliyor. Çift boğazlı (Twin-Scroll) turbo teknolojisi ve rakiplerine kıyasla daha hafif olması sayesinde Veloster Turbo yüksek güç ve düşük yakıt tüketimini bir arada sunuyor.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar