Dünya

Aşklarını köprüye kilitliyorlar

Paris’in sembolü Eiffel Kulesi kadar ilgi çeken Archevêché Köprüsü’ne gelen turistler, köprü korkuluklarına, üzerine isimlerini yazdıkları asma kilit takarak aşklarını sonsuza kadar kilitliyorlar.
Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan Pont de l’Archevêché, turistlerin, sevgililerin ve yeni evli çiftlerin en az Eiffel Kulesi kadar ilgisini çekiyor. Tarihi Notre-Dame Katedrali’nin de bulunduğu Seine nehri üzerindeki Cité Adası’nı karaya bağlayan köprülerden Pont de l’Archevêché (Başpiskoposluk Köprüsü), korkuluklarında asılı binlerce asma kilitle yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olmaya devam ediyor.
Paris’in sembolü Eiffel Kulesi kadar ilgi çeken köprüye turistler, sevgililer ve yeni evli çiftler için özel turlar düzenleniyor. Ziyaretçiler, köprünün korkuluklarına ya da önceden bağlanmış kilitlere, yanlarında getirdikleri ve üzerlerine isimlerini yazdıkları kilitleri takıp anahtarlarını da Seine Nehri’ne atıyorlar. Böylece aşklarını sonsuza kadar kilitlediklerine inanan ziyaretçiler, hatıra fotoğrafı çekmeyi de ihmal etmiyor.
Notre-Dame Katedrali’nin hemen yanındaki köprünün korkuluklarında boş yer bulmak neredeyse imkansız hale gelirken, takılmaya devam edilen kilitlerin ağırlığının gelecekte köprüye zarar verip vermeyeceği ise bilinmiyor

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı