Kıbrıs

Aşkları 47 Yıldır Sürüyor…


Duygu ALAN
Necmi-Pembe Çakır çifti, 1966 yılında görücü usulü ile evlendi. Koca bir ömrü göz göze diz dize yaşayan Necmi-Pembe Çakır, görücü usulü ile evlenmiş olmalarına rağmen birbirlerini çok sevdiler.
47 yıllık evliliğinde üç çocuk, 6 tane de torun sahibi olan Çakır çifti, birliktelikleri boyunca hiç ayrı kalmadılar.
Sevgi ve saygının gücü ile tüm zorlukları birlikte aşan çiftin hayattaki tüm arzuları gerçek oldu. Çakır çiftinin hayata dair tek bir arzusu kaldı. O da birlikte yaşadıkları hayattan ebediyete, yine birlikte göç etmek.

“Ellerimiz ölüme kadar ayrılmayacak”
Necmi Çakır, hayat arkadaşı Pembe Hanım’a olan sevgisini Havadis’e anlattı. Eşine gönülden bağlı olduğunu söyleyen Necmi Çakır, “Nikah defterine imza atarken birlikte bir hayata başladık. Onunla ayrılmayı bir kez bile düşünmedim. Pembe benim, ben de Pembe. Biz birlikte yaşadık, birlikte öleceğiz. Ölünceye dek onun elini bırakmayacağım” dedi.
47 yıl boyunca bir gün olsun küsmediklerini söyleyen Necmi Çakır, uzun evliliğin sırrını şöyle açıkladı:
“Pembe ile tartışmalarımız oldu ama tümü de saman alevi gibiydi, kızgınlığımız hemen geçti. 47 yıl boyunca tek bir gün dahi küs kalmadık. Bana göre evliliğin temel taşı da bu. Eğer kişi ilk evlendiği kişi ile ömrünü tamamlamak istiyorsa ne olursa olsun eşi ile arasına küslük sokmamalıdır.”

“En büyük korkum Pembe’yi kaybetmek”
Eşi Pembe Çakır’ın akciğer kanseri olduğunu ve 12 yıldır bu hastalık ile mücadele ettiğini söyleyen Necmi Çakır, hayattaki en büyük korkusunun Pembe Hanım’ı kaybetmek olduğunu söyledi.
Varını yoğunu, eşinin sağlığı için ortaya koyan Necmi Çakır, emeğine de acımıyor.
Necmi Çakır, 12 yıldır bebekler gibi ilgilendiği kanser hastası eşini, aylardır her gün ışın tedavisi için hastaneye götürüyor.
Pembe Çakır’ın çok yorulmaması için, evin işlerinin hemen hepsinde yardımcı oluyor. Moralini yüksek tutmak için adeta kırk takla atıyor.

Aşkları karşılıklı
Pembe Çakır, görücü usulü ile evlendiği eşini zamanla çok sevdiğini ve birbirlerine sıkı bağlar ile bağlandığını söyledi.
Evlilikleri süresince birbirlerini hiç kırmadıklarını söyleyen Pembe Çakır, “Şimdiki gençler en ufak bir sorunda evliliklerini bitiriyor. Buna çok üzülüyorum” dedi.
Uzun süren evliliklerin sırrının saygı olduğunu belirten Pembe Çakır, “Saygının olduğu yerde sevgi eksilmez” diye konuştu.

“Hayatımı eşime borçluyum”
Akciğer kanseri olduğunu söyleyen Pembe Çakır, hastalığının tedavisi süresince eşinin yanından bir gün olsun ayrılmadığını kaydetti ve “Akciğer kanseri riskli bir hastalık ve tek tedavisi moral. 12 yıldır bu hastalıkla mücadele ediyorum. Hala hayatta isem bunu eşimin şefkatine ve bana sağladığı mutluluğa borçluyum” şeklinde konuştu.
Gençlere de küçük bir tavsiyede bulunan Pembe Çakır, evliliği zedeleyen büyük etkenlerden birinin de kıskançlık olduğunu kaydetti ve “Gençlere tavsiyem eşlerine güvenmeyi bilsinler. Güven yoksa birliktelikte biter” dedi.
Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı