Aşık çifti Ürdün yolunda - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Şubat 25, 2024
Kıbrıs

Aşık çifti Ürdün yolunda

Aşık çifti Ürdün yolunda

Kuzey Kıbrıs Klasik ve Spor Otomobil Kulübü adına Allgau Orient Rallisi'ne katılan Simavi- Güzin Aşık çifti, Türkiye’ye ulaştı.
Bu yıl sekizincisi düzenlenen ve "Barış ve Dostluk Rallisi" olarak da bilinen Allgau Orient Rallisi, 27 Nisan sabahı Almanya'nın Bavyera bölgesindeki Oberstaufen kentinden başladı.
Sırası ile Avusturya, Slovenya, Hırvatistan, Bosna Hersek, Karadağ, Arnavutluk, Makedonya, ve Bulgaristan’ı geçen Aşık çifti, dün itibarı ile Türkiye’ye ulaştı. Ralli, Türkiye’nin ardından İsrail, Filistin geçilerek 18 Mayıs tarihinde Ürdün'de sona erecek.
Dünyanın en uzun rallilerinden biri olan Allgau Orient Rallisi'ne ilk kez Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden bir ekip katılıyor.

Kansere meydan okudu
Güzin Aşık, bir süre önce kanser hastalığına yakalanırken, uzun süren bir tedavi sürecinin ardından sağlığına kavuştu.
Tedavi süresince, bir an olsun eşini yalnız bırakmayan, eşi ile birlikte saçını kazıtan Simavi Aşık, şimdi dünyanın en uzun klasik otomobil rallilerinden birinde, eşi ile yarışıyor olmanın keyfini çıkarıyor. 25 gün sürecek ve Ürdün’de sona erecek rallide, Simavi Aşık’ın en büyük yardımcısı ise, eşi Güzin Aşık.


Aşık: Yorucu ama çok zevkli bir yoldayız
Simavi Aşık, dün İstanbul’dan Havadis’e verdiği bilgide, günün 15 saatini yolda geçirdiklerini söyledi. KKTC bayraklı araçları ile, çok sayıda ülke gezdiklerini ifade eden Aşık, bunun büyük bir keyif ve tecrübe olduğu üzerinde durdu.
Aşık, dün İstanbul'a vardıklarını ancak 1 Mayıs nedeniyle kapalı olduğu için bir süre beklemek zorunda kaldıklarını kaydetti.
Aşık, günlerinin neredeyse 15 saatinin direksiyon başında geçtiğini, bunun yorucu olduğunu ancak verdiği hazzın da bir o kadar güzel olduğunu dile getirdi.

Çok sayıda yarışmacı var
Bu yıl 8. düzenlenen Allgaeu-Orient Rallisi’ne ilk kez Türkiye Cumhuriyeti Berlin Büyükelçiliği de katılıyor.
Ralliye 25 ülkeden 800 kişi ve 35O araç katılıyor. Almanya’da başladıktan sonra Avusturya, Slovenya, Hırvatistan, Bosna Hersek, Sırbistan, Makedonya, Yunanistan üzerinden Türkiye’ye ulaşacak ralliciler, buradan deniz yoluyla İsrail’e ardından da Ürdün’e geçecek.


Almanya plakalı araçları ile günün 15 saatini direksiyon başında geçiren Aşık çifti, kalabalık bir heyet içerisinde İstanbul’a ulaştı

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar