KıbrısSürmanşet

ARUCAD’da %100 burs için mülakat tarihi 8 eylülArkın Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım Üniversitesi (ARUCAD), %100 burs için 8 Eylül’de mülakat düzenliyor. Üniversite, pandemi sürecini göz önünde bulundurarak, kayıt yaptıracak tüm adaylara %50 burs hakkı tanıyor. Burs oranını %100’e kadar yükseltmek isteyen adaylar 8 Eylül’deki mülakata katılacak.
 ARUCAD, KKTC vatandaşı olan ve/veya lise öğrenimini kesintisiz 4 yıl boyunca KKTC’de tamamlayan TC Uyruklu öğrencilere, pandemi nedeniyle Üniversite bünyesinde eğitim veren tüm programlara doğrudan %50 burs hakkı tanıyor. Adaylar, 8 Eylül’deki mülakata katılarak burs oranını %75, %90 ve %100’e kadar yükseltebilecek.

 

14 Bölümüyle Ada’nın Tek Butik Üniversitesi

 

Üniversitede 2021 yılında Dijital Oyun Tasarımı, İletişim Tasarımı ve Yönetimi, Arkeoloji ve Sanat Tarihi ile Gemi ve Yat Tasarımı Bölümlerinin lisans programları açıldı. Aday öğrenciler, 2021-2022 Akademik Yılı Güz Dönemi için yeni lisans programlarına başvuruda bulunabilecek.

 

Açılan 4 yeni lisans programı ile birlikte toplam 14 bölüme sahip ARUCAD’da, Sanat Fakültesi altında Plastik Sanatlar, Fotoğraf, Seramik, Film Tasarımı ve Yönetimi, Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümleri; Tasarım Fakültesi altında; Mimarlık, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, Endüstriyel Tasarım, Gemi ve Yat Tasarımı; İletişim Fakültesi altında Dijital Oyun Tasarımı, Görsel İletişim Tasarımı, Yeni Medya ve İletişim, Reklam Tasarımı ve İletişimi, İletişim Tasarımı ve Yönetimi Bölümleri bulunmaktadır.

 

Bölüm Birincilerine İşe Yerleştirme Garantisi      

 

YÖK ve YÖDAK onaylı ARUCAD’ın Bölümlerinden birincilikle mezun olanlar, işe yerleştirme garantisine sahiptir. Üniversite, bölüm birincilerine işe yerleştirme garantisi sağlayarak öğrencilerine kariyerlerinde bir adım önde başlama olanağı sunmaktadır.

   

Manchester School of Art ile Çift Diploma Avantajı          

 

ARUCAD Plastik Sanatlar Bölümü öğrencilerine, Manchester Metropolitan Üniversitesi’ne bağlı Manchester School of Art (MSoA) ile gerçekleştirilen anlaşma ile çift diploma fırsatı sunuyor. Manchester School of Art, Birleşik Krallık’taki Üniversiteler Rehberi 2020’ye göre, İngiliz üniversitelerinin en iyi 10 sıralamasında yer alan ve İngiltere’nin en köklü ikinci sanat ve tasarım okuludur.

Sanat, tasarım ve iletişim odaklı eğitim veren ARUCAD’da, 8 Eylül 2021’de gerçekleşecek mülakat gününe başvurular yoğun ilgiyle devam ediyor.

Adaylar, ARUCAD’ın sunduğu %100’e varan burs olanakları, mülakat ve kayıt koşulları ile ilgili ayrıntılı bilgiye, kibrisaday.arucad.edu.tr web sitesi üzerinden ve 0533 873 85 85  numaralı WhatsApp hattından ulaşabilecek.

Başa dön tuşu