Kıbrıs

Artık kimse susmayacak!Gökçebel, “Bu saldırıları yapan kafatasçı anlayışlar, tahammülsüzdür ve faşisttir. Tarihi, milliyetçiliğin besleme aracı olarak kullanan kafatasçılar, Kıbrıs’ta yaşanan acıların ve bölünmüşlüğün sorumlusudurlar” iddiasında bulundu.
Yazılı bir açıklama yapan KTOEÖS Başkanı Tahir Gökçebel, “Fikirlerini savunamayacak durumda çağdışı olanların saldırı ve hakaretleri karşısında kimsenin tahammülü kalmadı, artık kimse susmayacak” diyerek, gerçekleri saptıran açıklamaların ırkçıları ayaklandırmayı hedeflediğini söyledi.Sevgiye, empatiye kapalı yüreklerin, kinle ve nefretle dolduğunu söyleyen Gökçebel, böyle insanların barış dilinden haberleri de olmadığını savundu.

Tahir Gökçebel, “Milliyetçi, ırkçı yaklaşımlar yüzünden Kıbrıslılar çok acı çekmiştir. Kuyuların cesetlerle dolduğu adamızda sadece kendi acılarını haykıran elit milliyetçiler ve ırkçılar her iki toplumda da hep kandan, gözyaşından beslenmiştir. Savaş her iki topluma acı getirmiş, ancak bazıları bu acılardan ganimet sistemi ile beslenerek sadece politik rant elde etmiştir” iddiasında bulundu

Başa dön tuşu