Arsası yola gidince isyan etti - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Mart 1, 2024
Kıbrıs

Arsası yola gidince isyan etti

Arsası yola gidince isyan etti

“PARAM YOK DAVA AÇAMIYORUM”… Kaynatasından düğün hediyesi olarak aldığı 1 buçuk dönümlük arsanın kendisine hiçbir bilgi verilmeden yol yapımı için kullanılacağına öğrenen vatandaş şaşkına döndü. Havadis’e konuşan arsa sahibi Salahi Simitçioğlu, “Param yok dava da açamıyorum” dedi

Kaynatasından, düğün hediyesi olarak aldığı yaklaşık bir buçuk dönümlük Türk malı arsanın tamamının yol yapımı için kullanılacağını öğrenen vatandaş büyük şaşkınlık yaşadı.
Oğullarının evlendiklerinde ev yapıp kendi yanında kalması için ayırdığı arsanın, kendisine hiçbir bilgi verilmeden devlet tarafından elinden alınmasına sert tepki gösteren vatandaş, yetkililere bu sorunu çözmeleri için çağrı yaptı.  
Havadis’e konuşan arsa sahibi Salahi Simitçioğlu, “Kaynatam düğünde bu arsayı eşim hediye olarak vermişti. Bu nedenle bu arsanın bizim için manevi değeri var” dedi.


Simitçioğlu: Ben de taşınmak zorunda kalacağım
Evinini yanından çevre yolu geçmesi durumunda kendisinin de evinden taşınmak zorunda kalacağına dikkat çeken Simitçioğlu kızgınlığını şu sözlerle dile getirdi:
“Hem arsamı bana sormadan elimden aldılar ve yol yapım çalışmalarına başladılar. Ayrıca evimin dibinden de çevre yolu geçiriyorlar. Bu en büyük hırsızlıktır. Benim malım Türk koçanlıdır. Ancak yine de malımıza malım diyemiyoruz.”

“Param yok, ara emri için dava açamıyorum”
Simitçioğlu ekonomik gücünün yeterli olmaması nedeniyle ara emri için dava da açacak durumda olduğunu belirtti ve “Bu arsanın benim için manevi değeri var. Eğer satın almak istiyorlarsa 1 milyon Sterlin versinler. Bende satayım” dedi.
Konuyu birçok yetkiliye aktardığını belirten Simitçioğlu şu şekilde konuştu:
“Şimdiye kadar hep şu an hükümette olan kişilere oy verdim. Bu durumu da onlara aktardım. Hep ilgileneceğiz dediler. Ancak kimse ilgilenmedi Artık bir yetkili sesimi duysun.”

“Çevre yolu evlerin yanından geçmez”
Çevre yolunun evlerin yanından geçen bir yol olmadığına dikkat çeken Simitçioğlu, ayrıca yolun geçeceğin yerin hemen yanı başında ilkokul olduğuna da işaret etti. Simitçioğlu şu şekilde konuştu:
“Çevre yolu okulun ve evlerin hemen yanı başına yapılmaz. Çevre yolu trafiği rahatlatmak için yapılacak olan bir yoldur. Ancak bu yol yapılış yeri bakımından birçok kazaya yol açacak. Yolun hemen yanı başında bir ilkokul var. Türkiye Cumhuriyeti Elçiliği ve Yardım Heyeti’ne de çağrı yapıyorum. Lütfen gelip bu yolu görsünler.”

“Mevcut yol zaten vardı”
Şu an da yol yapımı için ölçüm yapılan alanın hemen 50 metre yakınında önceden mevcut bir tol bulunduğuna işaret eden Simitçioğlu, “Neden o yolu kullanmaktan vazgeçip, benim arsamı elimden almaya çalışıyorlar” sorusunu sordu. Simitçioğlu şu şekilde konuştu:
“Zaten bölgede mevcut bir çevre yolu vardı. Hem de bu yolun hemen 50 metre yakınında. Ancak o yolu kullanmak yerine benim evimin hemen yanından geçecek ve arsamın tamamını alacak şekilde yol yapmayı tercih ediyorlar.”

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar