Sürmanşet

Argın: Güzel bir atılım oldu

Sporcular Yazı Dizisi 44’ün konuğu basketbolcu Berk Argın oluyorHavadis Spor Servisi’nin Aralık 2020’de başlattığı Sporcular Yazı Dizisi’nde 44’üncü sporcuyu sizlerle buluşturuyoruz. Sporu spor yapanların yorumlaması, öneri ve eleştiri getirmesi amacıyla başlattığımız yazı dizimizde bugünkü konuğumuz basketbolcu Berk Argın oluyor.
İşte Berk’in sorularımıza verdiği cevaplar şöyle: 

1-Covid-19 döneminin yaşandığı 2020 yılında Devletin spor yönetimini nasıl buldun?

 

Covid-19 döneminde benim düşünceme göre olabilecek en güzel senaryo oldu. Gerek oynanan maçlar, gerek yapılan reklamlar çok iyiydi. Açılış Kupası adıyla bir organizasyon yapılarak pandemi döneminde basketboldan uzak bırakılmadık.

 

2-Bağlı olduğun federasyon covid-19 döneminde yaptığı veya yapmadığı çalışmaları için ne düşünüyorsun?

 

Bu seneki yönetim oldukça özverili bir şekilde bence üstüne düşen bütün her şeyi yaparak çalışıyor. Hem sporculara hem de halka güzel ve kaliteli bir basketbol keyfi yaşatıldı. Pandemi döneminde insanların ilgisini çekecek güzel atılımlar yaptılar ve gayet iyi de bir iş çıktı ortaya.

 

3-Federasyonun Lig/kupa/turnuva vb.organizasyonları için önerin veya eleştirin ne olur?

 

Bir basketbol oyuncusu olarak bu pandemi döneminde takım antrenmanlarının olmaması nedeni ile daha çok bireysel olarak idmanlar yaptık. Ben bu çalışmalarımda motivasyonu düşürmemek için daha çok eksik yönlerimi geliştirmeyi tercih ediyorum.

 

4-Kendi branşın özelinde sporcuların motivasyonunu artırmak ve sporun daha iyi gerçekleşmesi için neler yapılması gerektiğini düşünün?

 

Bu sene bakanlığın ve spor dairesinin biraz daha olumlu adımlar attığını gördüm. Basketbolda yabancı kuralının değişmesi ile adada yerli oyunculardan daha çok yararlanması ve yerlilere daha çok iş düştüğü için daha istekli ve arzulu olması güzel bir atılım oldu.

 

5-Ülkede spordan sorumlu bakanlığın/dairenin çalışmalarını ve spora katkılarını nasıl bulun?

Devletin spor idarecilerine nasıl bir mesaj vermek istersin?

 

Spor dairesi ve federasyon güzel işler ortaya koydu. Umarım daha verimli ve daha güzel işlere imza atarlar ve bu kapanmanın ardından aynı şekilde, kontrol altında, kaliteli ve güzel bir lig oynamaya başlarız. Hem sporcular olarak biz tekrar maçlara başlarız, hem de tedbirler altında insanlar tekrar basketbol izleyebilir.

 

 

Başa dön tuşu