Arap ülkelerinden Erdoğan'a ''BM'' desteği - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Nisan 14, 2024
Türkiye

Arap ülkelerinden Erdoğan’a ”BM” desteği

Arap ülkelerinden Erdoğan'a ''BM'' desteği

Sakarya Kültür ve Turizm Konseyi'nin davetlisi olarak Sakarya'da bulunan Arap ülkelerinin büyükelçileri Başbakan Erdoğan'ın BM'nin yapısının değiştirilmesine ilişkin açıklamalarını AA muhabirine değerlendirdi.

Arap Birliği Türkiye Misyon Başkanı Muhammed El-Fatih Naciri, BM'nin Irak'ın işgalinden sonra çok yara aldığına dikkati çekerek, ''BM'nin Güvenlik Konseyi'ni tekrar gözden geçirmesi gerekir. Bu kapsamda Sayın Başbakan Erdoğan'ın söylediklerine yüzde 100 katılıyoruz. Beraberce BM'ye gideceğiz ve bunu savunacağız, bu tezin savunucusu olacağız'' diye konuştu.


Filistin'in Ankara Büyükelçisi Nebil Maruf da ''Sayın Erdoğan'ın bu talebi dünya halklarının yüzde 90'ının talebine tercüman oluyor'' dedi.

Kuveyt'in Ankara Büyükelçisi Abdullah El Alduveyk ise BM ve Güvenlik Konseyi'nin çok ciddi şekilde gözden geçirilmesi gerektiğini anlattı.

Mısır'ın Ankara Büyükelçisi Abderahman Salaheldin da ''Sayın Başbakan'ın BM konusunda ve Güvenlik Konseyi ile ilgili söylediklerine katılıyoruz'' ifadelerini kullandı.

Arap ülkelerinin ''Erdoğan'' ilgisi 

Filistin'in Ankara Büyükelçisi Nebil Maruf, Filistin halkının Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Türk Milleti'ne minnet duyduğunu belirterek, ''Recep Tayyip Erdoğan, Arap ülkelerinin herhangi birisine gelip de kendini aday gösterirse mutlaka birinci seçilir'' dedi.

''Recep Tayyip Erdoğan'ın tutumu hakkında konuşmak bile caiz değildir'' diyen Maruf, ''Mavi Marmara ve one minute'' olayındaki tavrını da herkesin bildiğini kaydetti.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar