Arabacıoğlu: Kadri Bey’e yardıma hazırım - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Aralık 6, 2023
Kıbrıs

Arabacıoğlu: Kadri Bey’e yardıma hazırım

Arabacıoğlu: Kadri Bey’e yardıma hazırım

Demokrat Parti adına başkanlık seçimine katılan Dr. Mustafa Arabacıoğlu sonuçlar sonrası yaptığı açıklamada, “Kadri arkadaşımı ve CTP’yi kutluyorum. Güzel bir seçim süreci yaşadık” dedi. Arabacıoğlu, seçim için büyük bir efor sarf ettiklerini ancak, halkın CTP adayını seçtiğini söyledi ve “Kadri Bey arkadaşımı canı gönülden kutlarım. Kadri Fellahoğlu’nun işi zor. Bana düşen bir görev olursa, Kadri Bey’e yardım etmeye hazırım” diye konuştu.
Sandığa gitmesi beklenen kesimin yüzde 70 olduğunu ancak bunun olmadığını kaydeden Arabacıoğlu, şunları ifade etti:
“CTP ve UBP de sandık başı bir seferberlik gördüm. UBP de bakan ve vekilleri ile hep Lefkoşa’daydı. Hükümetin tamamı aşırı derecede Lefkoşa’da taraf oldu. Devletin ve hükümetin gücü bu seçim için kullanıldı. Siyasette öğrenmemiz gereken belli ki bazı şeyler daha var. Lefkoşa halkına hizmet etmek, sorunları çözmek için tereddüt etmeden bu göreve talip oldum. Güzel bir ekiple yarışa katıldık. Pırıl pırıl 15 meclis üyesi adayı ile mücadele verdik.  Lefkoşa halkı için ben ve Kadri Bey aday olarak, çıtayı da yükselttik. Çözüme yönelik, en iyi adayı ortaya koymaya çalıştık.  Güzel bir seçim süreci yaşandı, adaylar kırıcı olmadı. Sertoğlu ve Fellahoğlu ile her bir araya gelişte, oldukça samimi olduk.
Anketlerde, yüzde 40’ın üzerinde katılım olmayacağı belliydi. Bu da beni endişelendiriyordu. Günün sonunda bir irade ortaya çıktı, buna da saygı duyacağım.  Anketlerde, halkın gönlündeki aday bendim. Bu sandığa yansımadı. Bana destek veren kesim, sandığa gitmeyerek tepkisini gösterdi. Lefkoşa seçmenine de ayrıca teşekkür ederim.”

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar