Kıbrıs

Antalya’da tutuklandı


Nadire BAHADİ
KKTC’de 2006 yılında Santa Fe İnşaat Şirketi’nin kurşunlanması, inşaat şirketinin işletmecilerinden Hasan Erdoğan’ın aracı içerisinde ayağından vurulması, Girne’de Fergün Denizcilik’in kurşunlanması, 2011 yılında Afrika Gazetesi’nin kurşunlanması ve ülkede daha pek çok tehdit olaylarının azmettiricisi olarak aranan şahıs ilan edilen Oğuz Felek Türkiye’de tutuklandı. Mağusa’da çıkan büyük kavga ile ilgili cezaevinde hükümsüz tutuklu bulunan İsmet Felek’in kardeşi Oğuz Felek, Malatya’da uyuşturucu madde imalatı yapma suçundan Türkiye’de de aranıyordu. Felek 27 Kasım 2015 tarihinde Antalya’da Organize Suçlarla Mücadele Birimi tarafından yakalandı. Yakalanmamak için kardeşi Oktay Felek’in kimliğine bürünen Felek sahte kimlikle tespit edilerek tutuklandı.
Türkiye’de yargılanacak
Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği Başkanı Cafer Gürcafer’in silah zoru ile kaçırılması olayında da azmettirici olduğu iddia edilen Oğuz Felek’in KKTC’de işlediği iddia edilen suçlarla ilgili hazırlanan dosyalar Türkiye’ye gönderilecek. Felek hem Türkiye hem de KKTC’de aleyhine getirilen suçlarla ilgili KKTC’ye iade edilmeyeceği için Türkiye’de yargılanacak.
Tehdit ve kurşunlama olaylarının azmettiricisi olarak aranıyordu
Girne’de 2006 yılında Santa Fe İnşaat Şirketi ortaklarından Bulut Akcan’ın aracının kurşunlanması ile şirketin işletmecilerinden Hasan Erdoğan’ın aracı içerisinde ayağından vurulması olayı ile ilgili soruşturma yapan polis olayların azmettiricisi olarak Oğuz Felek ismine ulaşmıştı. 2007 yılında Cafer Gürcafer’in silah zoru ile kaçırılıp para karşılığında serbest bırakılması olaylarında da azmettirici olarak belirlenen Felek, Afrika Gazetesi’nin kurşunlanması olayları ile ilgili de aranan şahıs ilan edilmişti.Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı