Anastasiadis’in soğukkanlılığı AKEL – Malas’ın odak noktasında

19 Eylül 2017 Salı | 15:53
anastasiadis

Nikos Anastasiadis’in Crans Montana’daki kritik yemekteki gergin atmosferle ilgili açıklaması AKEL ve Stavros Malas tarafından yorumsuz kalmadı, iki taraf da Cumhurbaşkanı Anastasiadis’i soğukkanlılık eksikliği nedeniyle eleştirdiler.

Yemekte gerilim

Nikos Kotzias’ın değindiği gayrı resmi belge ile ilgili açıklamayı yorumlamaya çağrılan Cumhurbaşkanı Nikos Anastasiadis, “üzerinde uzun bir tartışma olmayan gayrı resmi bir belge sözkonusudur, ayrıca (o an) diyalog Türkiye’nin garantilerin,müdahale haklarının fesh edilmesi konularındaki tezleri nedeniyle gergindi. Yüzeysel bir tartışma oldu.

Bu konulara birkaç dakikalık bir müdahale oldu, çünkü özlü olan şey Guterres çerçevesi ve daha somut olarak garantilerin ve özellikle müdahale haklarının sonlandırılmasına değinen birinci boyut idi” dedi.

Devlet radyosunda gergin atmosferle ilgili bilgileri yorumlamaya çağrılan AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianu, “bu kadar önemli konuları görüşmeye gittiğin zaman mümkün olan en iyi sonuçları istemek için sakinlik ve soğukkanlılığı sağlamalısın” diye belirtti.

 

Stavros Malas’ın ofisinden yapılan açıklamada da Anastasiadis’in soğukkanlılık eksikliğine ağır eleştirilerde bulunuldu.