Kıbrıs

Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’ne sınavla öğrenci alınacak
6. sınıf Müzik dalı ile 9. sınıflar ve ara sınıflara Resim ve Müzik dallarında alınacak öğrencileri belirlemek için düzenlenecek sınavlar 20 Haziran’da yapılacak.

Lefkoşa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nde gerçekleştirilecek sınavlar saat 09.00’da başlayacak.

KAYITLAR 16 VE 17 HAZİRAN’DA

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, sınav için aday kayıtları 16 ve 17 Haziran tarihlerinde, 08.30-12.00 saatleri arasında Lefkoşa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nde yapılacak.

Sınava yönelik kurs çalışmaları ise; 18 ve 19 Haziran tarihlerinde, 08.30-12.00 saatleri arasında Lefkoşa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nde gerçekleştirilecek.

Sınavlar, yetenek sınavı ve yazılı Türkçe kompozisyon sınavı şeklinde olacak.

Sınav için aday kayıt işlemlerinin öğrenci veya öğrenci velisi tarafından yapılabileceği ifade edilirken, sınav yeri ve saatinin Lefkoşa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Müdürlüğü’nce verilecek “Sınav Giriş Belgesi” üzerinde belirtileceği kaydedildi.

Öğrencilerin “Sınav Giriş Belgesi” ile 6. ve 9. sınıflar için diploma fotokopisini sınav günü yanlarında getirmesi gerektiği belirtilirken; altıncı sınıf giriş sınavına, 2013-2014 Öğretim Yılı’nda ilkokulu tamamlayan öğrenciler; lise dokuzuncu sınıf sınavlarına ise, diploma notu en az 6.00 (altı) olanlar ve girecekleri alanla ilgili (Resim-Müzik) notlarının aritmetik ortalaması en az 8 (sekiz) olan öğrencilerin girebileceği kaydedildi.

Aday öğrencilerin kayıtları için gerekli belgeler şöyle:
“Okullarından alacakları öğrenci belgesi, yeni çekilmiş 1 adet vesikalık fotoğraf, lise dokuzuncu sınıf sınavına girecek olanlar için diploma notu ve girecekleri alanla ilgili ders (Resim-Müzik) notunu belirten resmi bir belge, Yüz Türk Lirası sınava giriş harcı.”Başa dön tuşu