DünyaSürmanşet

Amphan Kasırgası Hindistan ve Bangladeş’te 97 can aldıHindistan ve Bangladeş’in kıyı kesimlerinde etkili Amphan Kasırgası’nda hayatını kaybedenlerin sayısı 97’ye çıktı. Hindistan Başbakanı Modi, kasırganın vurduğu Batı Bengal eyaletini ziyaret etti. NDTV kanalındaki habere göre, Bengal Körfezi’nde oluşan ve hızı saatte 185 kilometreye kadar ulaşan Amphan Kasırgası’nda çok sayıda ev ve ekili alan zarar gördü, ağaçlar köklerinden söküldü.

Amphan Kasırgası

Hindistan’ın Batı Bengal eyaleti Başbakanı Mamata Banerjee, yaptığı açıklamada, eyalette felaket nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının 72’den 80’e yükseldiğini söyledi. Hindistan Başbakanı Narendra Modi, kasırgadan en çok etkilenen Batı Bengal eyaletine ziyaret gerçekleştirerek, Banerjee ile görüştü. Modi ve Banerjee, helikopterle kasırganın etkili olduğu bölgeleri inceledi.

Amphan Kasırgası

Modi, burada yaptığı açıklamada, merkezi hükümetin, kasırgada hayatını kaybedenlerin yakınlarına verilmek üzere 2 bin 630 dolar, yaralananlara ise yaklaşık 650 dolar yardımda bulunacağını söyledi. Başbakan Modi, Batı Bengal için 130 milyon dolar acil yardım fonu oluşturulduğunu da belirtti.
Başa dön tuşu