Kıbrıs

Alkol başlarına dert oldu


Zil zurna sarhoş vaziyette sokaklarda gürültü yapıp gönderden bayrak indiren İngiliz ve Fransız kafadarlar mahkemede ayıldı

Lefkoşa’da önceki gece alkol etkisi altında Afrika gazetesi önündeki Türkiye Cumhuriyeti bayrağını yarıya indiren, sokaklarda bağırıp çağıran 30 yaşındaki İngiliz Ross Alan Stevens ile 23 yaşındaki Fransız Marc Leon Edward Chamichian tutuklanarak dün Lefkoşa’da mahkemeye çıkarıldı.

Olayı anlatan Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görevli polis memuru Gökhan Kılbaş, zanlıların, Bayrak aykırı hareket, sarhoşluk, rahatsızlık ve uygunsuz tavır ve hareket suçlarından dolayı tutuklandıklarını söyledi. Polis, 25 Mayıs saat 00.15 raddelerinde Lefkoşa’da Cemal Gürsel Caddesi içerisinde zanlı Ross Alan Stevens’in 208 promil alkol tesiri altında Afrika gazetesi önünde bulunan Türkiye Cumhuriyeti bayrağını yarıya indirdikten sonra yine arkadaşı zanlı Marc Leon Edward Chamichian’ın 156 promil alkol tesiri altında bulunduğu sırada her ikisi de cadde içerisinde yüksek sesle bağırıp çağırmak ve yol içerisinde yatmak sureti ile uygunsuz tavır ve harekette bulunduklarını söyledi. Zanlıların suçüstü tutuklandıklarını kaydeden polis, soruşturmanın devam ettiğini belirterek, 3 gün tutukluluk talep etti. Mahkeme talebi kabul etti.

Zanlılar aleyhinde başlatılan tahkikat tamamlanmıştır. Zanlı 1, 30 yaşında olup Ingiliz vatandaşıdır. Zanlı iki ise 23 yaşında olup Fransız vatandaşıdır. Her iki zanlı da adada turist konumundadır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı