Alayköy’de örnek kutlama - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Mart 31, 2023
Kıbrıs

Alayköy’de örnek kutlama

Alayköy ilkokulu Öğretmenler Günü kutlama

Ülkemizin önde gelen okullarından Alayköy İlkokulu Öğretmenler Gününü okulda görev yapmış  eski öğretmenlerle birlikte kutladı

 

 


Ülkemizin önde gelen okullarından Alayköy İlkokulu, 24 Kasım Öğretmenler Gününü farklı bir etkinlikle kutladı.

Okul Müdürü Özden Ünbay’ın organize ettiği etkinliğe okulda görev yapmış emekli öğretmenler de davet edildi.

Etkinlikle ilgili şu açıklama yapıldı:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün “Millet Mektepleri Başöğretmenliği” unvanın kabul edildiği gün olan 24 Kasım,  Atatürk’ün 100. doğum günü olan 1981 yılından itibaren Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır.

24 Kasım Öğretmenler Günü , Alayköy İlkokulunda  “ Öğretmenimle Birlikte, Başöğretmenin İzinde” temasıyla anlamlı bir etkinlikle kutlandı.

1974 yılında eğitime kapılarını açan Alayköy İlkokulunda, o tarihten günümüze kadar çalışmış, fakat şu anda emekliye çıkmış olan birçok öğretmen okula davet edildi ve  yıllar sonra eski okullarında Öğretmenler Günü kutlamasına katılmaları sağlandı.

Emekli öğretmenlerin, yıllar önce bu okulda okutmuş oldukları öğrencilerinden bazıları şu anda Alayköy İlkokulunda öğretmenlik yapıyor. Hatta emekli öğretmenlerin yıllar önce görev yaptığı bu okulda şimdi kendi çocukları öğretmenlik yapıyor. Bu bağlamda yapılan etkinlikte  duygu dolu anların yaşanmasına neden oldu.

Öğretmenler Günü etkinliği, Okul Müdürü Özden Ünbay’ın 1974 yılında köyün kulüp binasında eğitime başlayan Alayköy İlkokulundaki ilk öğretmen olan Ali Sami Ünsaldı  ile birlikte  Atatürk büstüne çelenk koymaları ile başladı.  Okul Müdürü Özden Ünbay, yaptığı konuşmasında “Öğretmenlik mesleğinin en güzel yanının, yıllar sonra öğrencileri tarafından veya görev yaptıkları okullar tarafından hatırlanmak olduğunu; bu özel günde emekli öğretmenleri okula davet ederek, hem şu anda öğretmen olan öğrencileri ile  buluşturmak hem unutulmadıklarını hissettirmek hem de yıllarını verdikleri bu okulda anılarını canlandırmak istediklerini” belirterek tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutladı.

Okul korosundan şarkılar ve öğrencilerin seslendirdiği şiirlerle devam eden etkinlikte emekli öğretmenlere, eğitime ve okula verdikleri hizmetlerden dolayı teşekkür belgesi , günün anısına koza işinden oluşan hediyeler ve çiçekler takdim edildi.

Alayköy Belediyesi Başkanı Sn. Hulusi Manisoy’un da katıldığı Öğretmenler Günü etkinliği, yapılan izaz ikramlarla sona erdi.”

Alayköy ilkokulu Öğretmenler Günü kutlama Alayköy ilkokulu Öğretmenler Günü kutlama Alayköy ilkokulu Öğretmenler Günü kutlamaAlayköy ilkokulu Öğretmenler Günü kutlama

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar