AKSD İstanbul’u salladı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Şubat 3, 2023

AKSD İstanbul’u salladı

Alayköy Kültür ve Sanat Derneği genç ekibi ülkemizi, İstanbul Yeditepe Üniversitesi tarafından “Dünyanın Renkleri İstanbul’da” sloganı ile gerçekleştirilen 8. Uluslararası İstanbul Yeditepe Kültür ve Sanat Festivali’nde başarıyla temsil etti
Okan KARADEMİR

Alayköy Kültür ve Sanat Derneği genç ekibi ülkemizi, 8. Uluslararası İstanbul Yeditepe Kültür ve Sanat Festivali’nde başarıyla temsil etti.
4-9 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Yeditepe Üniversitesi tarafından “Dünyanın Renkleri İstanbul’da” sloganı ile gerçekleştirilen 8. Uluslararası İstanbul Yeditepe Kültür ve Sanat Festivali’ne KKTC’yi temsilen katılan Alayköy Kültür ve Sanat Derneği genç ekibi yurda döndü.
Başkan Ali Güler, eğitmen Mehmet Gökçebağ, yönetici Sibel Kasabalı ve dansçılardan oluşan 29 kişilik kafile etkinlikte ülkemizi başarı ile temsil ederken izleyicilerin ve yabancı ekiplerin büyük beğenisini kazandı. Festivale KKTC’nin yanı sıra, Sırbistan, Mısır, Azerbaycan, Polonya, Okan Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi ve Kocaeli Belediyesi halk dansları toplulukları katıldı.
AKSD Başkanı Ali Güler yapmış olduğu açıklamada; “Gerçekleştirilen bu güzel organizasyonda kültürel ve sanatsal değerlerimizi, gelenek ve göreneklerimizi en iyi şekilde tanıtarak KKTC’yi başarı ile temsil etmenin mutluluğu ve gururunu yaşadıklarını” ifade etti.


Türkiye’nin en büyük yarışmasına katılacaklar
Başkan Ali Güler AKSD olarak çok yoğun bir sezon yaşadıklarını aynı zamanda büyük ekip gurubu ile 28 Haziran-7 Temmuz tarihleri arasında İstanbul Büyükçekmece’de gerçekleştirilecek ve Türkiye’nin en büyük halk dansları yarışması organizasyonlarından biri olan Uluslararası Büyükçekmece Halk Dansları Yarışması’nda KKTC’yi temsilen katılacaklarını dile getirdi.

Tahıl festivali ağustosta
Güler, bununla beraber ağustos ayında AKSD tarafından gerçekleştirilecek 3. Alayköy Tahıl Festivali için de bir festival komitesi oluşturduklarını ve festivalin Alayköy ve Yılmazköy olmak üzere civar köylerden büyük ilgi gördüğünü dile getirdi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar