AKP Genel Merkezi'ne lav silahıyla saldırı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazartesi, Şubat 26, 2024
Türkiye

AKP Genel Merkezi’ne lav silahıyla saldırı

Ankara'da iki bölgeye eş zamanlı saldırı düzenlendi.

Edinilen bilgiye göre kimliği henüz belirlenemeyen bir kişi, saat 21.00 sıralarında elindeki 2 patlayıcıyı Kızılay'da bulunan Türkiye Adalet Bakanlığı'nın ziyaretçi girişinden içeri attı.


Saldırıda, bakanlık çalışanlarından birinin eşi hafif yaralandı. Polis ekipleri çevrede güvenlik ölemi alırken, patlamayla ilgili 2 kişinin gözaltına alındığı kaydedildi.

Gelen ilk bilgilerde patlamaya ses bombasının neden olduğu belirtilirken, bölgede incelemelerde bulunan polis ekipleri bina girişinde duvara saplanmış çok sayıda şarapnel parçası buldu.

Polis, saldırıda parça tesirli el bombası kullanılmış olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.

 

AK PARTİ'YE ROKET
Diğer saldırı ise AK Parti Genel Merkezi'ne yönelikti. Kimliği belirsiz kişiler, Balgat'taki AK Parti Genel Merkezi'ne lav silahıyla saldırıda bulundu.

Adalet Bakanlığı'ndaki saldırıyla eş zamanlı gerçekleştirilen saldırıda herhangi bir can kaybı ya da yaralanma yaşanmadı. Patlama sonrası olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi.

Polis ekipleri her iki bölgedeki incelemelerine devam ediyor.

TÜRKİYE ADALET BAKANI'NDAN AÇIKLAMASaldırıyla ilgili Adalet Bakanı Sadullah Ergin'den bir açıklama geldi. Bakanlığa yönelik saldırıda parça tesirli el bombası kullanıldığını söyleyen Ergin, şunları söyledi:

"Adalet Bakanlığı'nın Milli Müdafa Caddesi girişindeki otoparklar bölgesine 2 adet el bombası atıldı.

Bir personelimizin eşi yaralandı ve hastanede yapılan tedavisinin ardından taburcu edildi.

Şiddet ve terör aciz ve korkakların sığındığı bir yöntem. Düşünceleriyle millet içerisinde yer edemeyenler, bu tür şiddet eylemleriyle gündeme gelmeye çalışmaktadır.

Ancak hükümetimiz şiddeti bitirme kararlılığını sürdürecektir. Bu tür saldırılar bizi alıkoyamaz. Çözüm süreci içerisinde bu tür saldırılarla karşılaşabileceğimizi tahmin ediyorduk."

Ergin, AK Parti Genel Merkezi'ne yapılan saldırıya ilişkin ise Genel merkezimize muhtemelen bir lav silahı ile mühimmat atımı yapılmıştır, bir miktar maddi hasar söz konusu, onun dışında bir sıkıntı yok'' bilgisini verdi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar