Köşe YazarlarıSpor

Aha KKTC MOK açıklama yapmışRahmetlik Güner hocam nur içinde yatsın, bundan 4-5 sene önce KKTC MOK ile ilgili bir yazı yazdığımda gazeteye gelmişlerdi 4-5 yönetici ile. Başkan Dursun Koç da tabi. Başkan diye yazıyoruz ama başkandır herhalde.
O zamanki yazımdan bu güne kadar ne değişti inanın kimse bilmiyor. Bilinen bir şey var ise Dursun Koç KKTC MOK başkanı diye yazıyor kendini.Bu KKTC MOK dünyada spora yön veren bildiğiniz Olimpiyat Komiteleri’nin KKTC versiyonudur. Açık ismini de yazmış olayım.

Bizim meşhur MOK birkaç tane idi 3-5 sene önce. Tam zamanı da bilmiyoruz. Bir kavgalar verildi ama sonucu ne oldu kimse bilmiyor. Artık 1 tane kaldı mahkeme kararı ile ama o 1 tane de napar ne eder bilinmez.

Basın açıklaması yaparlar siyasi gelişmeler olduğunda bir yerlere ama spor basınına açıklama gelmez.

Olimpizim Günü’nde çiçek koyar bir de onu unutmamak gerek.

Şimdi mesela Cenevre görüşmeleri var ya. KKTC MOK gene açıklama yapmış.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a destek belirttiler 2 Devletli çözüm yolunda.

Hani KKTC MOK nerde derler ya bende başlıkta onu belirttim, “Aha KKTC MOK açıklama yapmış”..

Dursun bey 3-5 sene önce Havadis’te yazdığım yazı nedeni ile beni aramadan Havadis’e Başaran abiye beni şikayete geldiğinde tanıştık. Rahmetlik Güner hoca ve birkaç kişi daha vardı.

Sonda çok muhatap olamadık ama gazeteden arkadaşlar kendisini aradı 2-3 kez. Ben Havadis’in spor müdürü olduktan sonra da özellikle 2-3 ay önce yine kendisine söz uzattık ve tam sayfa açıklamalarını yayınladık.

Ama artık yok! Bu yazıdan dolayı da bir şikayeti varsa gelmesin çünkü çok vaktim yok. Yazılı yapsın açıklamasını.

Dursun bey ile görüştüğünüzde dünyanın en iyi yöneticisi, dünyanın en başarılı MOK başkanı düşüncesine sahip olursunuz. Ben de öyle olduydum nemelazım. Ama yok! Dursun bey sadece iyi bir insan. İyi bir yönetici değil! Hele iyi bir MOK Başkanı asla değil!

Sahi siz naparsınız Dursun bey KKTC MOK olarak?

Genel Kurul yaptınız mı? Seçim oldu mu? Federasyonlar ile toplantı yaptınız mı?

Memlekette pandemi nedeni ile spor durdu 2 senedir. KKTC MOK olarak sporla ilgilenir misiniz siz?

Başkan başkan diye ortalarda açıklamalarınızı okuruz.

Allah aşkına basın açıklaması yaparsınız kendi başınıza spor basınına açıklamalarınız gelmez. Onu olsun düzgün yapın yahu!!

Genel kurul çağrısı yapın Dursun bey. Genel kurul çağrısı! Tüm federasyonlarla toplanın, Spor Dairesi’ne kamp kurun gerekirse. Tüzüktü, mahkemeydi, randevu idi, telefonla görüştüydünüz, görüşmeler yapıyordunuz da da da da… Mazeretler hiç bitmez.

Milli Olimpiyat Komitesi’nin markası yerlerde değil toprağın altındadır ülkede. Yeter artık!

Başa dön tuşu