ABD'de 81 yaşındaki seri sapancı yakalandı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Dünya

ABD’de 81 yaşındaki seri sapancı yakalandı

ABD’nin Kaliforniya eyaletinde bir seri sapan atıcısı gözaltına alındı. Polis, zanlının yaklaşık 10 yıl boyunca komşularını “mağdur ettiğini” söyledi.

81 yaşındaki Prince King, Kaliforniya eyaletinde, Los Angeles’ın dışındaki Azusa’daki evinde geçen perşembe gözaltına alındı.


Azusa Polis Teşkilatı’ndan görevliler arama emri çıkardı ve evde bilyelerle bir sapan buldu.

Polise göre eylemleri düzinelerce kent sakinini etkileyen 81 yaşındaki adam, sapanla evlerin camlarını ve arabaların ön camlarını kırıyordu. Yetkililer, 9 ila 10 yıl boyunca gerçekleştirdiği saldırılarla adamın neredeyse insanları vurduğunu iddia ediyor.

King’e hangi suçların isnat edildiği belli değil fakat Los Angeles County Şerif Bürosu’nun kayıtlarında bunun ağır bir suç olduğu görülüyor. Kendisi ilçenin erkekler merkez hapishanesinde kefaletsiz olarak tutuluyor.

Azusa Polis Teğmeni Jake Bushey, San Gabriel Valley Tribune’a, bilyelerin çoğunlukla King’in arka bahçesinden fırlatıldığını, diğerlerininse yakındaki bir mahalleden atıldığını söyledi.

Teğmen Bushey, “Bu olay uzun yıllardır sürüyor çünkü şüphelinin kim olduğunu tespit edemedik” dedi. Yetkililerin suçların nedenini belirlemek için hâlâ çalıştığını da sözlerine ekledi.

Polis memuru, “Sadece kötü niyetle zarar verme dışında herhangi bir nedenin farkında değiliz” dedi.

King’in ilk duruşmasının bugün yapılması planlanıyor.

 

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar