ABD ve Gürcistan, Rusya üzerinde baskıyı sürdürme konusunda mutabık kaldı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Mart 26, 2023
Dünya

ABD ve Gürcistan, Rusya üzerinde baskıyı sürdürme konusunda mutabık kaldı

ABD ve Gürcistan

ABD ve Gürcistan, Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırısı nedeniyle uygulanan ekonomik yaptırımların sürdürülmesi ve Moskova yönetiminin baskıyı hissetmeye devam etmesi gerektiği konusunda mutabık kaldı.

Beyaz Saray’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, Gürcistan Cumhurbaşkanı Salome Zurabişvili ile bir araya geldi.

Görüşmede Gürcistan’ın Avro-Atlantik entegrasyonunun iki ülke tarafından da desteklendiği belirtilirken Gürcistan’ın Avrupa Birliğine (AB) üyelik süreci için yürüttüğü reformların ele alındığı aktarıldı.


ABD’nin Gürcistan’daki tartışmalı “yabancı ajan” yasa tasarısının geri çekilmesinden duyduğu memnuniyetin ifade edildiği görüşmede, Rusya’nın Ukrayna’ya saldırıları da konu oldu.

Görüşmede, tarafların Rusya’ya yönelik ekonomik yaptırımların sürmesi gerektiği ve ülkenin bu yaptırımların baskısını hissetmeye devam etmesi gerektiği konusunda mutabık kaldığı belirtilirken “Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Ukrayna’daki savaştan sorumlu tutulmalı.” ifadelerine yer verildi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar