Gürsel KARAGÖZLÜ
Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu himayelerinde 5. Aspava Spor Kulübü Uluslararası Açık Su Yüzme Maratonu geçtiğimiz pazar günü saat 10.00’da Yedidalga Aspava sahilinde yapıldı.
“Hayatları Değiştiriyor” sloganı ile yapılan yarışmaya KKTC ve Yurt dışından toplam 101 lisanslı yüzücü katıldı. Yüzücüler sabah Saat 10.00’da, Aspava Restoran sahilinden başlayarak Kırmızı Liman (Uluslararası Gemikonağı Limanı)’ndan dönüp, Aspava Restoran sahiline geri gelerek toplam 3 km mesafe katettiler.
Yarış, Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu himayelerinde, KKTC Cumhurbaşkanlığı, KKTC Sağlık Bakanlığı, KKTC Turizm ve Çevre Bakanlığı, KKTC Spor Dairesi Müdürlüğü, Kuzey Kıbrıs Su Sporları Federasyonu, Lefke Belediyesi, Lefke Avrupa Üniversitesi ve Kuzey Kıbrıs Türk Kızılay’ı sponsorluğunda gerçekleşti.
Maratonda Üsküdar Su Sporları yüzücüsü Tolga Öcal 38 dakika 26 saniye ile yarışı ilk tamamlayan erkek yüzücü olurken, İTÜ yüzücüsü İpek Yalkı 43 dakika 12 saniye maratonu ilk tamamlayan kadın yüzücü oldu. Maratondan sonra Kupa ve madalya törenine geçilmeden önce maratona tüm katılanlara Kuzey Kıbrıs Türk Kızılay’ı tarafından makarna ikram edildi. Dereceye girenler şöyle:
Kadınlar:
3000 metre Genel Klasman
1.İpek Yalkı İTÜ 43:12.00
2.İmren Uyar ODTÜ 47:20.00
3.Özlem Ör GS 48:04.00
19-24 Yaş
1.İpek Yalkı İTÜ 43:12.00
2.Ece Turgut Ferdi 1:01:35.00
30-34 Yaş
1.İmren Uyar ODTÜ 47:20.00
2.Güneş Kibar Hacettepe Üniversitesi S.K. 1:01:02.00
35-39 Yaş
1.Nilüfer Duman Ferdi 1:00:08.00
2.Işıl Övgü Okan Ferdi 1:04:10.00
3.Gülfem Şişmanoğlu Ferdi 1:19:50.00
40-44 Yaş
1.Özlem Ör Galatasaray 48:04.00
2.Ayşe Aydoğan Üsküdar Su Sporları 51:09.00
3.Zeynep Burcu Gücelioğlu İTÜ 59:59.00
45-49 Yaş
1.Nesrin Özgün Üsküdar Su Sporları 48:28.00
2.Ebru Türün İTÜ 1:03:52.00
3.Güldenay Uruk Ferdi 1:06:48.00
50-54 Yaş
1.Sevilay Bosna Keskin Ferdi 1:00:13.00
2.Ayşe Yasemin Yıldırım Yeşilyurt Spor Kulübü 1:01:07.00
3.Filiz Kunlar Uludağ Üniversitesi 1:07:14.00
55-59 Yaş
1.Jasna Gürbüz Ferdi 53:16.00
Erkekler:
Genel Klasman 3000 metre
1.Tolga Öcal Üsküdar Su Sporları 38:26.00
2.Halim Lafçı Galatasaray 40:13.00
3.Cahit Bozatlı Yakın Doğu Üniversitesi 41:38.00
14 -18 Yaş
1.Cahit Bozatlı Yakın Doğu Üniversitesi 41:38.00
2.Ahmet Burak Türün İTÜ 49:54.00
3.Berk Bağrıkara Aspava Spor Kulübü 57:35.00
19-24 Yaş
1.Mehmet Korkut Aspava Spor Kulübü 48:37.00
2.Mustafa Furkan Erarslan Buca Belediyesi 53:52.00
3.Luca Tonini Aspava Spor Kulübü 1:05:14.00
25-29 Yaş
1.Turgut Ersöz Hacettepe Ü. S.K. 54:29.00
2.Kaan Erkuloğlu Ferdi 1:00:51.00
3.Muhammet Sacit Bayraktar Ferdi 1:13:24.00
30-34 Yaş
1.Halim Lafçı Galatasaray 40:13.00
2.Denizhan Dağdelen Galatasaray 43:18.00
3.Hasan İlker Aspava Spor Kulübü 43:34.00
35-39 Yaş
1.Tolga Öcal Üsküdar Su Sporları 38:26.00
2.Cengiz Timuroğlu Yapı Kredi Spor Kulübü 48:19.00
3.Hüseyin Dolmacı Ferdi 1:00:55.00
40-44 Yaş
1.Osman Zengin Galatasaray 45:48.00
2.Boran Karataş Ferdi 47:28.00
3.Kerim Sukan Ferdi 47:31.00
45-49 Yaş
1.Şevki Ahcıhoca Aspava Spor Kulübü 48:38.00
2.Erce Erece Sdc Spor Kulübü 50:50.00
3.Ali Şener Gülal Ferdi 52:23.00
50-54 Yaş
1.Erman Akkaya Hacettepe Üniversitesi S.K. 46:59.00
2.Hakan Kaplancalı İstanbul Yüzme Ihtisas 48:41.00
3.Aydın Yıldızay Kulaç Yüzme İhtisas S.K. 54:22.00
55-59 Yaş
1.Erkan Tokyürekli Ankara Üniversitesi Spor Kulüb 45:11.00
2.Sadık Ersöz Hacettepe Üniversitesi S.K. 47:47.00
3.Mustafa Yeşilada Yakın Doğu Üniversitesi 48:56.00
60-65 Yaş
1.Engin Çolpan Bodrum Spor 1:06:13.00
2.Hasan Heke İBB 1:06:43.00
3.Ahmet Tamtabak Ferdi 1:27:56.00
65-69 Yaş
1.Şadi Kamil Kaya Iyik 57:29.00
2.Osman Ferudun Baykal Ferdi 1:03:05.00
3.Rauf Nezih Eşal Iyik 1:05:00.00