Süper Lig ve 1. Lig’de yer alan 16’şar kulüp olmak üzere toplam 32 takımın katılımıyla başlayan Tahsin Mertekçi Kıbrıs Kupası 1. Turu’nda 15 maç tamamlandı. İlk tur bugün oynanacak tek maçla sona erecek.
Kupada bugün saat 14.00’te GAÜ Çetinkaya ile Maraş Lefkoşa Atatürk Stadı’nda 2. Tur’a son bileti almak için karşılaşacak.
- Lig takımlarının, Süper Lig takımlarıyla eşleştiği kupanın 1. Turu’nda şimdiye kadar 15 maç tamamlandı.
Tek maç eleme sistemine göre oynanan ilk turda Hamitköy ve Dumlupınar dışında diğer 1. Lig ekipleri, Süper Lig takımları karşısında kupaya veda ettiler.
Mağusa Türk Gücü’nün önceki gün 2. Tur’a yükselmesinin ardından dün oynanan maçların ardından Yenicami, Ozanköy, Küçük Kaymaklı, Türk Ocağı, Baf Ülkü Yurdu, Lefke, Yalova, Doğan Türk Birliği, Cihangir, Merit Alsancak Yeşilova, Gençler Birliği, Hamitköy, Binatlı ve Dumlupınar bir üst tura çıktılar.
İlk turda yer alan 16 1. Lig takımı arasında kupada yoluna devam eden iki takım Gençlik Gücü’nü eleyen Hamitköy ile Yeni Boğaziçi’ni saf dışı bırakan Dumlupınar oldu.
YENİCAMİ-DOĞANCI: 6-0
Stat: Lefkoşa Atatürk
Hakemler: Evren Karademir, Enver Kalkın, Mehmet Özkan
Yenicami: Ozan, Eray, Emine, Oladele (Dk.52 Yasin), Salih, Mehmet, Behiç (Dk.68 Ünal), Farouk, Tansel (Dk.46 Osman), John Ebuka, John Okoli
Doğancı: Adnan, Necip, Hüseyin Akaçalı, Uğur, Hasan (Dk.65 Emre), Mehmet, Salih Oyal, Muhammed (Dk.58 Cemal), Salih Düzbeyaz, Mustafa, Tuğrul (Dk.46 Hüseyin Topaloğulları)
Goller: Dk.8 Mehmet Altın, Dk.11 Tansel, Dk.27 Farouk, Dk.50 John Ebuka, Dk.60 Eray, Dk.65 Salih (Yenicami)
GİRNE HALK EVİ-OZANKÖY: 0-0 (Penaltılar: 4-5)
Stat: Girne 20 Temmuz Mete Adanır
Hakemler: Mehmet Malek, Emine Yarkın, Yusuf Bakar
G.H. Evi: Athos, Emir (Dk.95 Mahmut), Salahi, Erdoğan, Mehmet (Dk.82 Emre), Şenol (Dk.68 Batuhan), Ozan, Hüseyin, Deniz, Yunus, Talip
Ozanköy: Çağatay, Alpay (Dk.68 Ali), Saydam, Zihni (Dk.35 Hüseyin Çakmak), Mayova, Naimke, Muhammed, Serhan (Dk.68 Fikret), Abia, Bekir, Ertaç
GÖÇMENKÖY-KÜÇÜK KAYMAKLI: 1-5
Stat: Lefkoşa Şht. Hüseyin Ruso
Hakemler: Osman Özpaşa, Ali Akçınar, Engin Akkagün
Göçmenköy: Arslan, Semih, Rifat, Umut, Beytullah (Dk.56 Uğur), Cemal, Mustafa (Dk.46 Mevlüt), Kadir, Arda, Tonguz (Dk.67 Berkcan), Suat
- Kaymaklı: Ali, Mehmet, Turgut, Berkem, Sercan, Yusuf (Dk.46 Yağış), Bayram, Frank, Junior (Dk.50 Tuğrul), Uğur, Obinya (Dk.46 Hüseyin)
Goller: Dk. 26 Suat (Göçmenköy) – Dk.9, Dk.15 Junior, Dk.13 (penaltı), Dk.44, Dk.55 (penaltı) Uğur (K. Kaymaklı)
Kırmızı kart: Dk.61 Suat (Göçmenköy)
MORMENEKŞE-TÜRK OCAĞI: 0-2
Stat: Mormenekşe Cemal Balses
Hakemler: Ali Özer, Ömer Köse, Ali Orçan
Mormenekşe: Ahmet, Kenan, Hüseyin, Emre (Dk.75 Mahmut), Burak, Sabri, Turgut, Rifat (Dk.46 Gökay), Sami (Dk.59 Ahmet), Rıdvan, Nasuh
- Ocağı: Zekai, Yunus, Bilal, Mustafa Avcı, İsmet, James, Michael (Dk.75 İlker), Hascan, Doğukan (Dk.46 Remzi), Dinopeter, Justice (Dk.55 Ömer)
Goller: Dk 69 Remzi, Dk.75 Hascan (T. Ocağı)
ÇANAKKALE – BAF ÜLKÜ YURDU: 1-3
Stat: Çanakkale Muharrem Döveç
Hakemler: Fehim Dayı, İsmail Egeli, Ali Karahasan
Çanakkale: Umut, Halil, Ahmet, Mehmet, Selçuk (Dk.49 Ramadan), Ramazan (Dk.74 Süleyman), Ali, Salih, Burak, Uvanç, Oğuzhan
B.Ü. Yurdu: Gültekin, Tahsin, Hasan (Dk.89 Arif), Joseph (Dk.85 İltaç), Felix, Ahmet, Lawal, Fikri, Hüseyin, Berk, Mete
Goller: Dk.35 Uvanç (Çanakkale) – Dk.65 Felix, Dk.70 Joseph, Dk.80 Hasan (B.Ü. Yurdu)
LEFKE-BOSTANCI BAĞCIL: 5-2
Stat: Lefke 16 Ağustos
Hakemler: Serkan Şimşek, Cemal Sakallı, Ahmet Genç
Lefke: Mehmet, Arif (Dk.52 Burak), Aykut, Rahmi, Candy, Allen, Semih (Dk.77 Kaan), Yakup, Yılmaz, Kasım, Victor (Dk.77 Zekai)
- Bağcıl: Ahmet Vatansever, İsaac, Ahmet Zaifoğlu, Mehmet (Dk.68 Mustafa), Berkem (Dk.46 Murat), Serhan (Dk.75 Cevdet), Hüseyin, Armstrong, Andreas, Fırtına, Cenker
Goller: Dk.25 Kasım, Dk.73 Burak, Dk.75 Victor, Dk.82, Dk.90+2 Candy (Lefke) – Dk.30 Fırtına, Dk.85 (penaltı) Ahmet Zaifoğlu (B. Bağcıl)
AKOVA-YALOVA: 1-3
Stat: Akova Eray Vurdalı
Hakemler: Serkan Durmaz, Cemal Sarı, Sami Özentürk
Akova: Derviş, Aşkın (Dk.70 Halil), Olgun(Dk.22 Yılmaz), Berhan, Eray (Dk.55 Hasan), Hüseyin, Ali, İrfan, Cemil, Luka, Jeffrey
Yalova: Orçun, Tayfun, Veli, Reşat, Nedim, Mehmet (Dk.73 Ahmet), Ediz, Cemal (Dk.82 Metin), Kalifa, Buğra (Dk.62 Selçuk), Mithat
Goller: Dk.69 Cemil (Akova) – Dk.10, Dk.13, Dk.51 Mithat (Yalova)
GÖRNEÇ-DOĞAN TÜRK BİRLİĞİ: 1-2
Stat: Görneç Üç Şehitler
Hakemler: Turgay Misk, Özal Çağlayan, İrfan Alıcı
Görneç: Hasan, Rifat, Fırat Güngör (Dk.60 Celal), Doğuş, Besim, Yaşar, Fırat, Osman (Dk.65 Anıl), Ferit, Abdullah, Arda Özkan
D.T. Birliği: Okyanus, Tunahan, Ahmet Sönmez, Koral, Adjeman (Dk.62 Hasan Kanlı), Emin, Kowati Olanes, Akafor, Ahmet Saygı (Dk.57 Selim Saygı), Aydın (Dk.57 Kenan), Ahmet Coşkun
Goller: Dk.35 Arda Özkan (Göneç) – Dk.85 Akafor, Dk.90 Ahmet Sönmez (D.T. Birliği)
ESENTEPE-CİHANGİR: 0-2
Stat: Esentepe Erdal Barut
Hakemler: Hasan Eriş, Olgun Canik, Ferhat Tuna
Esentepe: Hüseyin İkinci, Başak, İsmail, Muhammed (Dk.75 Tuğrulşan), Mahmut, Yakup, Hasan, Ahmet, Emre (Dk.53 Hüseyin Ermiş), Onur, Hürkan (Dk.66 Mustafa)
Cihangir: Raif, Salih, Ertan (Dk.70 Seyhan), Nurettin (Dk.70 Burak), Smart, Erol, Mikail, Çağlar, Quincy, Musa (Dk.60 Doğan), Offor
Goller: Dk.2, Dk.45 Offor (Cihangir)
GÖNYELİ-MERİT ALSANCAK YEŞİLOVA: 1-3
Stat: Gönyeli
Hakemler: Utku Hamamcıoığlu, Fatih Bardakçıoğlu, Hüseyin Özaşık
Gönyeli: Kemal, Menteş, Kadir, Mehmet (Dk.84 Hasan), Alaattin, Talat, Kahraman (Dk.65 Özgür), Tacettin, Coşkun, Velat, İbrahim
M.A. Yeşilova: Hasan, Mustafa, Vakkas, Binya, Okan, Ulaş, Adeleke, İlyas, Hamis, Lua Lua, Cenk (Dk.80 Aksel)
Goller: Dk.21 Coşkun (Gönyeli) – Dk.44 (penaltı), Dk.50 Lua Lua, Dk.75 İlyas (M.A. Yeşilova)
KAYA MEHMETÇİK-GENÇLER BİRLİĞİ: 0-2
Stat: Mehmetçik Stadı
Hakemler: Osman Küçük, Hacı Ahmet Özer, Tayyar
- Mehmetçik: Fikri, Murat, Feridun (Dk.67 Enver), Barış, Çağrı, Uğurcan, Halil (Dk.80 Anıl), Mustafa, Mehmet (Dk.67 Mahmut), Uğur, Süleyman
- Birliği: Ali, Sinan, Emir, Boran (Dk.61 Ömer), Tanbora, Berk, Emeka, Hasan (Dk.78 Kuvay), Ahmet (Dk.55 Mehmet), Kadir, İbrahim
Goller: Dk.66 Uğur Aktaş (kk), Dk.69 İbrahim Köse (G. Birliği)
GENÇLİK GÜCÜ-HAMİTKÖY: 2-3
Stat: Değirmenlik Sadık Cemil
Hakemler: Hakan Muhtaroğlu, Murat İzci, Murat Baz
- Gücü: Ferhat, Hakan, Derviş (Dk.46 Agit), Yusuf, Uğur, Sezgin (Dk.46 Orhan), Ali, Pam, Ahmet, Prince, Debola
Hamitköy: Kemal, Umut, Salih, Onur, Hasan, Ender, Ragıp, Hüseyin (Dk.75 Mahmut), Toykan, Hakan (Dk.63 Tufan) (Dk.84 Andahan), Özgür
Goller: Dk.55 Uğur, Dk.79 Debola (G. Gücü) – Dk.24 Hakan, Dk.28 Toykan, Dk.41 Özgür (Hamitköy)
BİNATLI-DEĞİRMENLİK: 7-0
Stat: Güzelyurt Üner Berkalp
Hakemler: Mustafa Öztugay, Cafer Bayraktar, Abdullah Genç
Binatlı: Yusuf, Erbay, Eren, Kemal Yıldırım, Peter (Dk.46 Mehmet), Burak (Dk.46 Taner), Kehinde (Dk.46 Kemal Uçaner), Bello, Çağdaş, Mehmet, Şenol
Değirmenlik: Mustafa, Gençali, Süleyman (Dk.30 Burak), Özner, Fehim, Mahmut, Celal, Hasan, Hüseyin (Dk.55 Kayhan), Ferda, Necati 8dk.60 Halil)
Goller: Dk.4, Dk.18 Şenol, Dk.20 Peter, Dk.28, Dk.64 Bello, Dk.74, Dk.90 Kemal Uçaner (Binatlı)
YENİ BOĞAZİÇİ-DUMLUPINAR: 2-3
Stat: Gazimağusa Dr. Fazıl Küçük
Hakemler: Kerem Eran, Emre Çevikdal, Sabriye Atikoğlu
- Boğaziçi: Ersoy, İsmail, Keita, Talat, Burçin, Zübeyir (Dk.64 Hakan), Ramadan (Dk.76 Eli), Mehmet (Dk.54 Hüseyin), Ahmet, Gerald, Uche
Dumlupınar: Valentin, Hasan, Eray, Ali, Mustafa Taşçıoğlu (Dk.57 Mert), Eser, Loizou, Mustafa Çelik, Tahir, Adem (Dk.82 Mustafa Sakallı), Yıldıray (Dk.67 Can)
Goller: Dk.12 Ahmet, Dk.59 Uche (Y. Boğaziçi) – Dk.51 Adem, Dk.68 Tahir, Dk.72 Eser, (Dumlupınar)