90 Gün Oldu Bulunamadı

2 Temmuz 2013 Salı | 10:26
90 Gün Oldu Bulunamadı

Akıncılar’da sakin Mustafa Gazi’nin kaybolmasının üzerinden 90 gün geçti ancak Gazi’den halen daha iyi veya kötü bir haber alınamadı.
Akıncılar ve bölgesinde haftalarca aranan Mustafa Gazi’nin telefon dökümlerinden de nerede olduğu veya başına ne geldiği hususunda herhangi bir ipucuna rastlanmadı.
Aylarca Gazi’nin ölmüş olabileceğine ihtimal vermek istemeyen ailesi, dün Havadis’e yaptığı açıklamada ilk kez Gazi’nin hayatından ümidini kestiklerini belirtti.

Ademgil: Tüm neşem kardeşim ile beraber kayboldu
Mustafa Gazi’nin ablası Şermin Ademgil, kardeşi kaybolduğundan bu yana rahat uyku uyumadığını belirterek, tüm yaşam sevincinin Mustafa Gazi ile birlikte kaybolduğunu ifade etti.
Kardeşinden haber alamadığı her gün, bulunabileceğinden biraz daha ümidini yitirdiğini söyleyen Şermin Ademgil, “Artık yaşadığına bile ihtimal vermiyorum” dedi.
Belirsizliğin, yaşadığı acıya acı kattığını ifade eden acılı abla Şermin Ademgil, “Bir kardeşimi toprağa verdim. Çok içim yandı. Acısı halen daha yüreğimde ama en azından bir mezarı var. Mezarına gidiyorum, dua ediyorum içim biraz olsun hafifliyor. Ama Mustafamın yaşayıp yaşamadığını bile bilmiyorum. Bu belirsizlik beni öldürecek” diye gözyaşı döktü, dert yandı.

“Anneciğim iyi ki bugünleri görmedi”
Mustafa Gazi’nin kaybolması ile birlikte yüreğine ateş düştüğünü söyleyen Şermin Ademgil, “Allah ne dostuma ne de düşmanıma böyle bir acı yaşatmasın. Bu yük kaldırılabilir bir yük değil” diyerek, “Anneciğim iyi ki hayatta değil ve bu günleri görmedi” diye konuştu.

“Asla vazgeçmeyeceğim”
Şermin Ademgil, kardeşi Mustafa Gazi’nin bulunması için yasal olan her yola başvurduğunu belirterek, onu aramaktan asla vazgeçmeyeceğini belirtti.
“Ölü ya da diri Mustafam bulunmadan bana rahat yok” diyen Şermin Ademgil, Türkiye’de bir televizyon kanalında yayınlanan Müge Anlı’nın programına da başvuruda bulunduğunu söyledi.
Şermin Ademgil, “Kardeşimin bulunabilmesi için yasalar çerçevesinde elimden geleni yapıyorum. En son çare Müge Anlı’nın programına başvurdum. Mustafam bulunmadan bana rahat yok” şeklinde konuştu.