Kıbrıs

72 Adet Küçükbaş Hayvan Çaldı

Güzelyurt’ta meydana gelen hayvan hırsızlığı olayları ile ilgili soruşturma başlatan Güzelyurt polisi, Hasan Işıltan isimli kişiyi “hırsızlık” suçundan gözaltına aldı.
Yapılan polis soruşturmasında, zanlı Hasan Işıltan’ın çaldığı hayvanları değerinin çok daha altında bir rakama Arif Tonruk isimli kişiye sattığı tespit edildi.

Çalınan hayvanlardan 5 tanesi bulundu
Hırsızlık zanlısı Hasan Işıltan ve Işıltan’ın çaldığı hayvanları satın alan zanlı Arif Tonruk, Güzelyurt Kaza Mahkemesi’nde dün yargıç önüne çıkarıldı.
Zanlılar hakkında soruşturmayı yürüten Polis Memuru İbrahim Şensoy, Serhatköyde Turgay Aydın’a ait ağıldan, 22 Mayıs saat 03.00 raddelerinde 72 adet küçükbaş hayvan çalındığını belirtti ve yapılan ilk soruşturmada çalınan hayvanların 5 tanesinin Arif Tonruk’un mandırasında bulunduğunu kaydetti.
Polis memuru Şensoy, çalınan diğer hayvanların yerinin henüz tespit edilemediğini söyledi.
Hayvan hırsızlığı olayı ile ilgili, halen alınması gereken ifadeler ve aranan kanıtlar olduğunu ifade eden Şensoy, zanlının soruşturma maksatlı 2 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Çalıntı hayvan satın aldı, tutuklandı
Polis memuru İbrahim Şensoy, zanlı Arif Tonruk’un ise 22 Mayıs 2013 tarihinde Serhatköy’de Turgay Aydın’a ait ağıldan çalınan toplam 72 adet küçükbaş hayvanın 5 tanesini zanlı Hasan Işıltan’dan değerinin altında ve düşük fiyata satın aldığını tespit ettiklerini söyledi.
Hırsızlık olayı ile ilgili alınması gereken ifadelerin ve aranan küçükbaş hayvanların olduğunu söyleyen polis, Arif Tonruk’un serbest kalması durumunda aranan soruşturmaya olumsuz etki edebileceğini söyledi ve zanlının 2 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Çalıntı olduğunu bilmiyormuş
Zanlı Arif Tonruk’un avukatı polisin talep ettiği tutukluluk süresine itiraz etmezdi. Zanlı avukatı mahkemede verdiği ifadede, zanlının hayvancılıkla uğraştığını, evli ve çocuk babası olduğunu ve satın aldığı hayvanların çalıntı olduğunu bilmediğini söyledi.

Zanlı Işıltan: Ailemi korumak için çaldım
Mahkemeden söz hakkı alan zanlı Hasan Işıtan, ise “Ben sadece 5 adet koyun çaldım. Babamın ve kız kardeşimin üzerine yemin ederim. Borçlanmıştım ve borçlu olduğum kişiler, babama ve kız kardeşime zarar vereceklerini söyleyerek beni tehdit ettiler. Bende ailemi korumak için çaldım” dedi.
Mahkeme, her iki zanlının da soruşturma maksatlı 2 gün süre ile poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Daha Fazla Gösterİlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı