Kıbrıs

6 ayrı işyerini soydular veya zarar verdiler


Girne bölgesinde 6 ayrı market ve işyerini farklı tarihlerde soyan veya zarar veren 3 genç yakalandı.

Polis bülteninden derlenen bilgilere göre, Karşıyaka’da Yiğit Market’ten  15 sarma tütün, 100 paket sigara, 10 paket puro, 100 sigara sarma kağıdı,  kamera kayıt cihazı, 60 TL bozuk para, içerisinde 150 TL bulunan Kanser Hastalarına Yardım Derneği’ne ait yardım kutusunu çalan A.P. (E-20), S.P. (E-17) ve N.B.Y’nin (E-20) bir dizi hırsızlık olayının zanlısı oldukları belirlendi.

Buna göre aynı gençler, Girne’de Erneder Market’ten D-Smart Decoderi,   DVR cihazı, 75 paket sigara ile 1810 TL nakit para; Karakum’da Burger City’den 100 TL nakit para; Karaoğlanolu’nda Lemar Supermarket’ten toplam 600 TL’lik üç ayrı vakıfa ait bağış kutuları, 8 cep telefonu, 1 tablet bilgisayar ve 4 şarj cihazı çaldı.

Üç gencin sorgusunda,   Esentepe’de benzin istasyonunda bulunan Türk Bankası’na ait ATM’nin alarm kablosunu  keserek kasti hasara uğrattıkları, yine Esentepe’de  Tempo Market’in  kapı   kilidini kırıp hasara uğrattıktan sonra içeriye girdikleri ancak herhangi bir şey çalmadan çıktıkları da tespit edildi.Başa dön tuşu