52 milyon dolarlık fotoğraf - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Nisan 16, 2024
Dünya

52 milyon dolarlık fotoğraf

52 milyon dolarlık fotoğraf

Çekilişin üzerinden bir aydan fazla zaman geçmesine rağmen, California Lottery büyük ikramiyeyi almaya kimsenin gelmemesi üzerine kazanan biletin sahibi olduğuna inanılan esrarengiz kişinin fotoğrafını yayınlamaya karar verdi.

Fotoğrafın ortaya çıkmasından birkaç saat sonra Fremont’ta yaşayan Bladimir Agnite isimli kişi ödülü almak için başvurdu.


İşsiz olduğu belirtilen Agnite, bir akrabası kendisini arayıp da “Galiba fotoğrafını televizyonda gördüm” diye arayana kadar ikramiyeyi kazandığından haberdar olmadığını belirtti.

Agnite’ın biletini aldığı süpermarketin güvenlik kameralarından alınan görüntülerde genç adam beyaz bir tişört giyiyor ve güneş gözlüğü takıyordu. California Lottery’nin internet sitesine girip fotoğraftaki kişinin gerçekten kendisi olduğunu gören Agnite, koşarak karısına gidip, “Piyangocular bizi arıyor” diye müjdeli haberi verdi.

California Lottery’den yapılan açıklamada, kazanan biletin bölgedeki bayilerde birkaç kez kontrol edildiği, ancak parayı almaya kimsenin gelmediği belirtilirken, Agnite, “Bileti birçok kez tarattım çünkü her seferinde, ‘Bir sorun oldu, görevliye başvurun’ mesajıyla karşılaştım. Kazandığımızı bilmiyorduk” dedi.

Agnite’ın kısa bir süre önce bir matbaa şirketindeki işinden kovulduğu ve ailecek bir arkadaşlarının yanına taşındıkları öğrenildi. Agnite’ın eşi Marita ise bölgedeki hastanelerden birinde hemşire olarak çalışmaya devam edeceğini belirterek, “İşinizi bir anda bırakamazsınız. Ne olur ne olmaz” diye konuştu.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar