3'lü Zirve Buluşması 30 Mayıs Akşamı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Ocak 28, 2023
Kıbrıs

3’lü Zirve Buluşması 30 Mayıs Akşamı

3'lü Zirve Buluşması 30 Mayıs Akşamı

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun, Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’le buluşması, ara bölgede 30 Mayıs Perşembe akşamı gerçekleşecek.

Cumhurbaşkanı Eroğlu ile Anastasiadis, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Alexander Downer tarafından verilecek sosyal içerikli akşam yemeğinde bir araya gelecek.


Kıbrıs’taki Birleşmiş Milletler Misyon Şefi ve Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri'nin Kıbrıs Özel Temsilcisi Lisa Buttenheim'in BM kontrolündeki ara bölgedeki ikametgahında saat 20:30’da başlayacak akşam yemeğine Cumhurbaşkanı Eroğu ve eşi Meral Eroğlu, Nikos Anastasiadis ve eşi Antri Anastasiadis, Alexander Downer ve Niki Downer ile Lisa Buttenheim ve eşi katılacak.

RUBİN İLE GÖRÜŞME PERŞEMBE’YE

Bu arada Cumhurbaşkanlığı'ndan alınan bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, resmi temaslarda bulunmak üzere adaya gelecek olan ABD Dışişleri Bakanlığı Avrupa ve Avrasya İşlerinden Sorumlu Müsteşar Yardımcısı Eric Rubin’i 30 Mayıs Perşembe günü kabul edecek.

İngiltere Dışişleri Bakanlığı Avrupa Müdürü Jill Morris’in ise rahatsızlanmasından dolayı adaya ziyaretini iptal ettiği kaydedildi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar