39 derecede kavrulduk

30 Haziran 2013 Pazar | 11:40
39 derecede kavrulduk

 

Duygu ALAN
KKTC’de dün etkili olan aşırı sıcak hava, yaşamı çekilmez hale getirdi. Meteoroloji Dairesi’nin tahmini hava raporuna göre, Girne, Güzelyurt ve Gazimağusa’da dün sıcaklık 30 derece civarında seyrederken başkent Lefkoşa’da ise sıcaklık bazı termometrelerde 39 dereceyi gösterdi.
Hafta sonu tatilini evinde geçirmek isteyen vatandaşlar, aşırı sıcaklar nedeni ile dün bütün gün klima çalıştırırken, sıcaklardan bunalan çok sayıda vatandaş, kendini denizin serinliğine attı.

Plajlar şenlendi
Aşırı sıcaklar, plaj işletmecilerine yaradı. KKTC’de hava sıcaklığının dün bazı bölgelerde 30 dereceyi bulmasıyla Girne’de ve Gazimağusa’da plajlar, yerli ve yabancı turistler ile doldu taştı.
Hafta sonunu sahillerde geçiren yerli ve yabancı turistler, gün boyu, denizin tadını çıkardı.

Sıcak hava etkisini sürdürecek
Meteoroloji Dairesi’nin üç günlük tahmini hava raporuna göre, bugün Lefkoşa’da en düşük sıcaklık 20 derece, en yüksek sıcaklık ise 38 derece olacak. Lefkoşa’da, pazartesi ve salı günleri en yüksek hava sıcaklığının 37 derece olması bekleniyor.
Girne’de hava sıcaklığının bugün 32 derece olması bekleniyor. Pazartesi ve salı günleri ise sıcaklık 1 derece düşerek 31 derece olacak.
Güzelyurt’ta bugün hava sıcaklığı 34 derece olacak. Pazartesi ve salı günleri Güzelyurt’ta hava sıcaklığının 32 dereceye düşmesi bekleniyor.
Gazimağusa’da ise dün 29 derece olan hava sıcaklığı bugün 33 dereceye çıkacak. Gazimağusa’da sıcaklık pazartesi ve salı günleri 2 derece düşecek.


Başkent Lefkoşa’da dün hava sıcaklığı bazı termometrelerde 39 dereceyi gösterdi

 

Fotoğraflar: Musta Şenal