Kıbrıs

3 Kişiyi Bıçakladı Ve…


 

Polis Basın Bültenine göre bugün saat 04.30 sıralarında Girne’de faaliyet gösteren bir eğlence yerinin önünde T.G (E-33), eğlence yerinden güvenlik tarafından çıkarıldıkları gerekçesiyle öfkelenen T.O. (E-41), G.K. (E-26) ve M.G.’nin (E-23) olay esnasında kendisine vurmaları sonucu, kanunsuz olarak tasarrufunda bulundurduğu bıçak ile T.O.’yu sağ karın boşluğundan, G.K.’yi sağ bacağından yaralarken, M.G.’yi ise “öldürmek kastı ile” kalbinin alt kısmına sokarak adam öldürmeye teşebbüs etti.

Yaralılardan G.K. Girne Akçiçek Hastanesi’nde, T.O. ve M.G. ise Lefkoşa Devlet Hastanesine kaldırıldı. Yapılan tedavilerinden sonra T.O. müşahede altına alınırken, M.G yoğun bakım servisinde müşahede altına alındı. T.G. tutuklanırken, soruşturma devam ediyor.

GÜZELYURT’TA KASTİ HASAR

Güzelyurt’ta bu sabah Ülviye Şentürk’e ait ikametgaha girilerek, içeride bulunan televizyon çizildi, muhtelif fotoğraflar delinmek suretiyle hasara uğratıldı, üst katta bulunan elbise dolabındaki muhtelif ziynet eşyaları ise çalındı. Ardından elbise dolabı ateşe verilerek kundaklandı.

Kundaklama sonucu üst kattaki iki yatak odasındaki tüm eşyalar tamamen ve diğer odalardaki eşyalar ise kısmen yandı. Yürütülen soruşturmada meselede şüpheli görülen M.Ç. (E-42) aranıyor.

GÖNYELİ’DE UYUŞTURUCU MESELESİNDEN 1 KİŞİ TUTUKLANDI

Gönyeli’de A.K.’nin (E-26) ikametgahında polis tarafından gerçekleştirilen aramada, kül tablası içerisinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan dört adet sigara izmariti ve canlı oldukları düşünülen beş adet mermi bulunarak emare olarak alındı.

Adı edilen ve uyuşturucu meselesiyle ilgili olarak meselede bağlantısı bulunan E.K. (E-27) tutuklandı.

Girne Turizm Limanından KKTC’ye giriş yapan A.A.’nın üzerinde yapılan aramada ise yaklaşık 1 gram ağırlığında Sentetik Cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulundu. Adı edilen tutuklandı.

ALTINOVA’DA BAKIR KABLO ÇALINDI

Altınova-Çınarlı toprak yolu üzerinde bulunan 120 metre uzunluğundaki yeraltı bakır kablosu meçhul şahıs veya şahıslar tarafından kesilerek hasara uğratıldı ve çalındı. Ardından Gönendere-Tirmen köyleri arasında bulunan ormanlık alanda yakıldı. Soruşturma devam ediyor.

GİRNE’DE HIRSIZLIK

Girne’de A.G. (E-25), bir iş yerinin önünde yol kenarında park halinde bulunan araç içerisinde bulunan güneş gözlüğünü çaldı. Adı edilen tespit edilerek tutuklandı.
Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı