3 gümrük memuru açığa alındı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Şubat 28, 2024
Kıbrıs

3 gümrük memuru açığa alındı

3 gümrük memuru açığa alındı

 

Gümrük ve Rüsumat Dairesi’ne bağlı antrepolarda yolsuzluk ve usulsüzlük yapıldığına ilişkin ihbarları değerlendirmek üzere bugün Başbakanlık’ta gerçekleştirilen toplantıda, ilgili antrepolarda görev yapan Hüseyin Eligön, Yusuf Akgüç ve Nesrin Öner’in hakkında soruşturma başlatılmasına ve soruşturma sonuçlanıncaya kadar bu görevlerinden el çektirilmesine karar verildi.


Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, son günlerde basın yayın kuruluşlarında yer alan ve Maliye Bakanlığı Gümrük ve Rüsumat Dairesi’ne bağlı antrepolarda yolsuzluk ve usulsüzlük yapıldığına ilişkin gelen ihbarları değerlendirmek üzere bugün Başbakanlıkta bir toplantı gerçekleştirildiği belirtildi.

Başbakan İrsen Küçük’ün başkanlığındaki toplantıya Maliye Bakanı Ersin Tatar, Başbakanlık Müsteşarları, Maliye Bakanlığı Müsteşarı ve Personel Dairesi Müdürü’nün katıldığı ifade edilen açıklamada, şöyle denildi:

“Toplantı sonucunda, konunun aciliyetine binaen, Kamu Görevlileri Yasası’nın 102. maddesi gereğince ilgili antrepolarda görev yapan Hüseyin Eligön, Yusuf Akgüç ve Nesrin Öner’in hakkında soruşturma başlatılmasına ve soruşturmanın selameti için adı geçen kamu görevlilerinin soruşturma sonuçlanıncaya kadar bu görevlerinden el çektirilmesine karar verilmiştir.

Aynı toplantıda ayrıca, medya kuruluşlarında yer alan haberler ve ihbarlar değerlendirilerek ‘Akaryakıt’a Yönelik Kaçakçılıkla Mücadele Komitesi’ oluşturulması kararı da üretilmiştir.”

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar