Köşe Yazarları

2’şer attılar, 1’er aldılarFutbol oyununda kilit nokta orta saha. Bu alanda üstünlüğü ele geçiren takım, rakibine nazaran bir adım öne geçiyor. Hedefleri “Süper Lig” olan Düzkaya ve Göçmenköy takımlarının dün Nihat Bağcıer Stadı’nda oynadıkları karşılaşmada, her iki takımın da, 1.bölgeden 2. bölgeye geçişlerde ve oradan da varyasyonlarla 3. bölgeye top taşıyacak ve köprü görevi yapacak iletken futbolcuya sahip olmaması, özellikle ilk devrede oynanan futbolu “Kör dövüşüne” çevirdi. Ve dolayısı ile 3. bölgeye gol yolları üretmede çekilen sıkıntı, müsabakayı pozisyonsuz hale getirdi.
Bu arada, her iki takımın da orta sahasını kalabalık tutup, orta alan oyuncularınca gerekli desteği vermeksizin, Düzkaya’nın Bekir ve Yağış’a, Göçmenköy’ün de Arda ve Beytullah’a attığı uzun ve rüzgarında etkisiyle kontrolsüz hale gelen toplarla neticeye gitme düşüncesi, oyunu iyice tatsız-tuzsuzlaştırdı. Ta ki, Beytullah kafa vuruşu ile Göçmenköy’ü öne geçirinceye kadar. Gol Düzkaya’yı kendine getirdi ve organize olmasa da, rakip sahada daha fazla gözükmeye başladı. Buna bir yerde de Göçmenköy’ün, skoru koruma içgüdüsü eklenince, karşılaşma Göçmenköy sahasında oynanır hale geldi. Ancak pozisyonsuz ve skorsuz. Borga’nın kırmızı kartla oyun harici ve dolayısı ile Göçmenköy’ün 10 kişi kalması, bu düzenin iyice yerleşmesine neden oldu. Yağış’ın, devrenin son dakikasında Düzkaya’yı beraberliğe taşıması, taraftarları ikinci devre için heyecan ve kaliteli futbol adına umutlandırdı ise de, beklenen olmadı.
Bu devrede rüzgarı arkasına alan ve öne geçme hayali ile saldıran Düzkaya ile kaderini kontrataklara bağlamış olan Göçmenköy arasındaki “Verimsiz” mücadele sürüp giderken, on kişi ile oynayan Göçmenköy, Mehmedemin’in Suat’ı düşürmesinden kaynaklanan penaltı sonrasında attığı gol ile büyük bir sürprize imza atacak konuma bile geldi. Ancak Yağış’ın son dakikalarda attığı gol, bu sürprizin gerçekleşmesini önledi. Ve 10’a, 11 oynama farkının bile ortaya çıkmadığı bu ilginç maç, 2-2 berabere bitti.Başa dön tuşu