Kıbrıs

’29’unda oy verdik, 30’unda yol verdiniz’
Lefkoşa'da eski KTHY genel merkezinin bahçesinde yer alan yemekte, Hava-Sen üyesi 169 CAS çalışanı "29'unda oy verdik, 30'unda yol verdiniz", "Gitti aşımız bize nedir kastınız" gibi pankartlar açtı. Yemeğe bazı milletvekilleri de katıldı.
Hava-Sen Başkanı Buran Atakan, burada basına yaptığı açıklamada, bu süreçte şu anda yanlarında sadece basını gördüklerini ifade ederek, bu çerçevede basın ile çalışanları buluşturmak amacıyla bu akşam yemek düzenlediklerini kaydetti ve kendilerine destek veren tüm basın mensuplarına teşekkür etti.Atakan, Bakanlar Kurulunun vereceği kararı sabırla beklediklerini, 10 gün süre istediklerini ve bunu sabırla beklediklerini ifade ederek, "Umarım sabrımızı taşırmazlar, bu içimizde yanan ateşi söndürürler. Yoksa bu iş çok büyüyecek" dedi.

Hükümeti CAS konusunda attığı yanlış adımdan bir an önce dönüp ülke kurumlarına sahip çıkmaya çağıran Atakan, Ercan'da tek CAS kaldığını, bu yüzden bunun korunmasını ve kurumların ayakta tutulmasını istedi.

Atakan, Havaş hisselerinin alınacağına inanç belirterek, sivil havacılık otoritesinin kullanılmasını ve çalışanların hizmetlere devam etmesini talep etti.

Buran Atakan, yarınki bakanlar kurulundan, çalışanlara gönderilen işten durdurma ihbarlarının kaldırılmasını ve çalışanların işlerine geri dönmeleri kararı çıkmasını beklediklerini de söyledi.Başa dön tuşu