22 dakikalık milyoner... - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Mart 3, 2024
Dünya

22 dakikalık milyoner…

22 dakikalık milyoner...

Alman lotosunda sayıların çekilişi, düzenekteki teknik arıza nedeniyle tekrarlanmak zorunda kaldı. Arıza nedeniyle iki topun küreye düşmediği canlı yayından sonra fark edildi. Çekiliş sırasında 22 dakikalığına milyoner olan talihlilerden biri olan Viadi Voronin, şoku henüz üzerinden atlatamadığını söyledi

Almanya 'da çarşamba gecesi yapılan loto çekilişi tekrarlanmak zorunda kaldı. Çekilişin yapıldığı küreye üzerinde sayıların bulunduğu topların hepsinin düşmemesi ve iki topun düzenekte takılı kalması sonucu çekiliş geçersiz kılındı. Toplam 49 topun bulunduğu düzenekten 47 tanesi çekilişin yapıldığı küreye düştü ve bu toplardan altısı çekildi. İki topun küreye düşmediği ise canlı yayından sonra fark edildi. Loto sayılarını çeken Heike Maurer, “Hepimiz baktık, fakat ışık düzeneğin üzerine iki topun küreye düşmediğini görmemizi engelleyecek şekilde vurmuş olmalı” dedi.


TALİHSİZ TALİHLİ ŞOKTA

İlk çekilişte tüm rakamları doğru tahmin edenlerden Viadi Voronin, ZDF’de çekilişin iptal edildiğini duyunca şoke olduğunu aradan geçen günlere rağmen bunun etkisini üzerinden atamadığını söyledi. Loto çekilişinde görevli Heike Maurer, hatanın fark edilmesi üzerine hemen çekilişi iptal ettiklerini kurallara göre, ilk çekilişin geçersiz olduğunu ve doğru rakamları bilenlerin hak iddia etmelerinin söz konusu olmadığını söyledi.

ERKEN MÜDAHALE GEREKİRDİ

Hohenheim Üniveristesi'nden şans oyunları konusunda araştırmalar yapan birimin yöneticisi Tilman Becker ise arızanın hemen fark edilmemiş olmasını eleştirerek, "Hemen görülmesi ve daha erken müdahale edilmesi gerekirdi" dedi.

İKİNCİ ÇEKİLİŞTE DEVİR

İkinci çekilişte belirlenen rakamları ve süper rakam olarak bilinen yedinci rakamı tutturan ve büyük ödülü kazanan kimse olmadı. Bu hafta 11,5 milyon dolayında olan para ödülü cumartesi gününe devretti. Almanya'da 1982 yılından bu yana çarşamba günleri loto çekilişi yapılıyor. Daha önce 2002 yılında da düzenekte meydana gelen bir teknik arıza nedeniyle loto çekilişi yeniden yapılmıştı.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar