MagazinSürmanşet

2022’nin renk trendleri şimdiden belirlendi


Tarih, kriz zamanlarında yeniliğin sürdüğünü kanıtlarken, moda dünyası da bu yenilikte yerini alıyor. Trend tahmin şirketi WGSN’nin renk uzmanları 2022 ilkbaharında moda sektöründe trend olacak renkleri belirledi.

Corona virüs sonrası nelerin değişeceğini hayal etmek zor olsa da tarih, her zaman kriz zamanlarında yeniliğin sürdüğünü kanıtladı. Moda endüstrisi de bu yenilikte yerini alıyor. İngiliz trend tahmin şirketi WGSN’nin renk uzmanları 2022 baharında trend olacak renkleri ortaya çıkarmak için bir araya geldi.

WGSN’den yapılan resmi açıklamada, “Uzun süreli tecrit dönemleriyle, doğa ve doğanın canlılığı net bir çekiciliğe sahip olacak, ancak dijital araçlar yoluyla iletişim günlük yaşamın daha gerekli ve değerli bir parçası haline geldikçe, teknoloji de daha değerli hale gelecek. Renkler, otantik organik tonlardan yapay olarak geliştirilmiş tonlara kadar değişen bu ikiliği yansıtıyor” denildi.

İşte 2022’nin top 5 rengi…

Orkide pembesi

ORKİDE PEMBESİ

“Pozitifliği yaratmanın harika bir yolu” olarak kullanımının öne çıkacağı tahmin edilen canlı pembenin, özellikle mayo ve gece kıyafetlerinde çok kullanılması bekleniyor.

renk trendleri

ZEYTİNYAĞI YEŞİLİ

Elektrik yeşili demode, zeytinyağı yeşili ise trend haline geliyor.  Bu zengin rengin iş, iç çamaşırı, ayakkabı, aksesuarlarda baskın bir şekilde kullanılması bekleniyor.

tereyağı sarısı

TEREYAĞI SARISI

Sarımsı krem ​​rengi, hazır giyim parçalarında görülmeye devam edecek ve iç çamaşırı koleksiyonlarında daha çok yer alacak.

renk trendleri

MANGO SORBE RENGİ

Parlak turuncu ve sarıdan oluşan yüksek enerjili rengin deniz giyimi ve spor giyimde öne çıkması bekleniyor.

Atlantik mavisi

ATLANTİK MAVİSİ

Organik çivit tonu ile okyanus mavisi karışımı rengin temel giyim ve spor giyimde yer alacağı tahmin ediliyor.


Başa dön tuşu