Kıbrıs

200 TL’lik banknotlara dikkat

 

10 BİN TL GETİRİLDİ… Türkiye’den KKTC’ye 200 TL’lik banknotlar halinde toplam 10 bin TL sahte banknot getirildi. Zümrütköy’de ve Bostancı’da bir kısmı tedavüle sürüldü. Sahte banknotların KKTC genelinde tedavüle sürülmüş olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor

POLİS UYARDI… Tülay Bal, Alev Alas ve Abdulmutallip Bal, isimli 3 kişi 200 TL’lik sahte banknotları tedavüle sürdükleri gerekçesi ile önceki gün gözaltına alındı. Polis, A 126872902 numaralı 200 TL’lik banknotlara dikkat edilmesi konusunda vatandaşı uyardı

Türkiye’den KKTC’ye toplamda 10 bin TL sahte banknot getirildi. 200 TL’lik banknotlar halinde olan sahte paraların bir kısmı Zümrütköy’de ve Bostancı’da tedavüle sürüldü.
Sahte 200 TL’lik banknotların tümünün seri numarasının A 126872902 olduğu öğrenildi.
Sahte banknotların KKTC genelinde tedavüle sürülmüş olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor. Polis, A 126872902 numaralı 200 TL’lik banknotlara dikkat edilmesi konusunda vatandaşı uyardı.

3 kişi tutuklandı
Zümrütköy’de ve Bostancı’da bazı iş yerlerinden sahte 200 TL’lik banknotlar ile alışveriş yapan 3 kişi, Güzelyurt Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube ekiplerinin başarılı operasyonu sonucunda Güzelyurt’ta tespit edilerek tutuklandı.
Zümrütköy ve Bostancı’da bazı dükkanlardan sahte 200 TL’lik banknotlar ile alışveriş yapan 24 yaşındaki Tülay Bal, 26 yaşındaki Alev Alas ve 31 yaşındaki Abdulmutallip Bal, önceki gün Güzelyurt’ta tespit edilerek tutuklandı.

Sahte banknotlar Türkiye’den getirildiSahte banknotları tedavüle sürdüğü gerekçesi ile tutuklanan zanlılar Alev Alas, Abdulmutallip Bal ve Tülay Bal, Güzelyurt Kaza Mahkemesi’nde dün yargıç önüne çıkarıldı.
Konu ile ilgili başlatılan soruşturmayı yürüten polis memuru, zanlı Alev Alas da 3 adet sahte 200 TL’lik banknot bulunduğunu, zanlıların bölgede 10 iş yerinden daha alışveriş yaptıklarını, Zanlı Alev Alas’ın Türkiye’den Kıbrıs’a gelirken toplam 10 bin TL tutarında sahte 200 TL’lik banknotlar getirdiğini ancak bu banknotların henüz bulunamadığını açıkladı.

Zanlı Tülay Bal: Her şeyi yapan benim
Mahkemeden söz hakkı alan Zanlı Tülay Bal, “Her şeyi yapan benim. Onların suçu yok. Çocuğum için yaptım. Polise yardımcı olacağım ve tüm paraları vereceğim” dedi.
Zanlı Alev Alas ise masum olduğunu öne sürdü ve “Benim olaydan haberim yoktu” diye konuştu.
Abdulmutallip Bal ise mahkemede, “Ben bilmiyordum” açıklamasında bulundu.
Mahkeme, dört zanlının da soruşturma amaçlı 1’er gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.
Alev Alas, Abdulmutallip Bal ve Tülay Bal bugün yeniden yargıç önüne çıkarılacak.

A 126872902 numaralı 200 TL’lik banknotlara dikkatTürkiye’den getirilen 200 TL’lik banknotlar halindeki toplam 10 bin TL sahte banknotların KKTC genelinde tedavüle sürülmüş olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.

Sahte banknotları tedavüle sürme olayı ile ilgili yürütülen soruşturmada olayda kullanılan araç, 200 TL’lik bazı sahte banknotlar ve sahte banknotlar ile satın alınan eşyalar kanıt olarak alındı


Polis, A 126872902 numaralı 200 TL’lik banknotlara dikkat edilmesi konusunda vatandaşı uyardı

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı