Diğer SporlarSporSürmanşet

200 bin TL krizi!


 KKTC Üniversite Sporları Federasyonu’nun, Avrupa Üniversiteler Spor Birliği (EUSA) tarafından Sırbistan’da düzenlenecek Yaz Spor Oyunları’na katılması tehlikede

SPOR DAİRESİ’NDEN CEVAP YOK: Spor Dairesi; Plaj Hentbolu, Masatenisi, Tenis ve Plaj Voleybol dallarında yarışmayı hedefleyen 4 takım için istenen 200 bin TL’yi fazla buldu

 

Tonguç KOTAK

 KKTC Üniversite Sporları Federasyonu’nun Avrupa Üniversiteler Spor Birliği (EUSA) tarafından Sırbistan’da düzenlenecek “Yaz Spor Oyunları”na katılımıyla ilgili sıkıntı yaşanıyor.

Spor Dairesi’nin, EUSA organizasyonunda Plaj Hentbolu, Masa Tenisi, Tenis ve Plaj Voleybolu dallarında mücadele etmeye hazırlanan 4 takım için gereken 200 bin TL’yi fazla bulması Üniversite Sporları Federasyonu’nu düşündürüyor.

 

Adil yaklaşım beklentisi

Yıllardır haksız spor ambargosuna karşı varlık gösterme mücadelesinde olan ülke gençliği için Üniversite Sporları Federasyonu’nun EUSA üyeliği ciddi bir motivasyon yaratmıştı.

Avrupa Üniversiteler Spor Birliği’nin Yaz Spor Oyunları’nda yer almak isteyen Federasyon gerekli bütçe için Spor Dairesi’nden cevap bekliyor.

Oyunlarda mücadele isteyen üniversiteler de, Spor Dairesi’nden, BTM’de yer alan kulüpler ve BTM’de oynanan maçlarda görev alan hakemlerin paraları için ayrılan 1 milyon Liralık katkı karşısında adil beklenti içinde.

 Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı